hauskaa huomata, että näytönohjainvalmistajat panostavat täysillä linuxin ajureihin. Se on nyt prioriteetti ykkönen. Windows? mikä ihmeen windows? Muistaako sitä vuoden päästä kukaan, paitsi ne muutamat "varhaiset omaksujat" joiden piti saada päivittyvät luukut työpöydälle.
panokset linuxissa.
linux on in
352
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
HAHHAHHAHAHHAHHAHHAA! Taas on risupartahippi ja peräkammarin poika nähnyt kostean unen! Vai että panostavat linuxiin, hahahah!
Totuus on kuitenkin se, että Windows on näytönohjainvalmistajien tärkein alusta ja tulee pysymään!
Ei ole kun Windows on niin marginaalinen maailman suosituimmassa laitearkkitehtuurissa. Pääpaino kun on ARM arkkitehtuurin mukaisissa laitteissa.
http://www.hardwarecanucks.com/news/amd-roy-taylor-directx12/
"kyllä tässä vielä yritetään sinnitellä perässä". Muah ha haa!! Tuliko ostettua tämän päivän rautaa, elispäivän ohjelmistoilla. Ymmärrän jos harmittaa. Jotkut vielä pelailee directx pelejä puolenvuoden päästäkin, kun toiset menee menojaan opengl-tekniikoilla. Näytönohjainvalmistajat huomasivat, että turha olla microsoft-liekan varressa, kun voi ottaa kaiken irti.