Nyt Veikkausliigaan on tullut monia paluumuuttujia jotka ovat maajoukkueen vakiokalustoa. Tämä tietysti nostaa liigan tasoa mutta onko todellakin niin että pelaajat ovat tulleet hakemaan nostetta uralleen vai oikeammin tulleet maitojunalla takaisin?
Mielestäni on vaikea nähdä tilannetta että joku huippuseura keski-Euroopasta hankkisin riveihinsä miltei kolmikymppisen pelaajan Suomesta.
Maitojunalla takaisin?
Maitojuna
0
177
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424310
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1374075- 643726
- 883562
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe653351- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142344