Keijo Korhonen, Arizona

Kainuun mies Suomen entinen ulkoministeri Keijo Korhonen: 'Jättiläisvaltiot liian suuria'

Keijo Korhonen toimi vaalien aikaan Kainuun Sanomien päätoimittajana. Hän riitautui Kainuun Sanomien toimituksen enemmistön kanssa ja erosi vaalien jälkeen.

Uusi puolueeton toimitus:

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=7497
6295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kekehän yritti ratsastaa Kainuun Sanomien toimittajien selässä peräti Suomen Tasavallan Presidentiksi teemanaan EU-vastaisuus. Mutta heppa kieltäytyikin esteeltä ja marssi ulos areenalta. Siihen loppui Keijon pelaaminen EIEU-kortilla!

Suomi on vakaasti EU:n kunniallinen jäsenmaa ja länsimaa, eikä yya-perseennuolija niinkuin Keijo olisi halunnut.

Äänestä
  • "kunniallinen jäsenmaa" maksaa nyt ja rankasti!!!

    Äänestä

Verkkomediassa työskentelee huipputoimittajia ja koko ajan 24/7 yksi päivystää maailmalta tihkuvaa tietoa.
Tukea kaivataan jotta valtamedian salailu saa jatkossakin päivänvalon.

Kysymys on todellakin kansakuntamme tulevaisuudesta josta salaa askel askeleleelta eliitti ajaa orjuuteen joka tarkoittaa palkkojen alas ajamista minimiin sekä eläkkeiden leikkauksia koko ajan. Presidentti Niinistökin niin mellevästi tarjosi myös itselleen julkisuudessa "palkan alennusta" ja siihen hän suostui mielellään. Eipä mennyt kauaa kun hänelle tuli viran puolesta saman verran palkan korotus.

Sinunkin mieltä suuret voimat median kautta hallitsevat koko ja harva meistä osaa tiedostaa sen. Kaikeasta näistä kirjoittaa verkkkomedia joten otappas sinäkin puntariin mikä media on uskottavin.

Äänestä

Joko Keijo on elakkeella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ministeri Paltamosta kirjoitti:

Kainuun mies Suomen entinen ulkoministeri Keijo Korhonen: 'Jättiläisvaltiot liian suuria'

Keijo Korhonen toimi vaalien aikaan Kainuun Sanomien päätoimittajana. Hän riitautui Kainuun Sanomien toimituksen enemmistön kanssa ja erosi vaalien jälkeen.

Uusi puolueeton toimitus:

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=7497

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu