KTM EXC 125, Husqvarna SM 125 Vai Aprilia SX 125 ?

Juuh elikkäs

Eli kevaria oon hankkimassa ni mitä mieltä näistä kolmesta, mikä on kaikkein ns. paras?

7

2987

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asfer3434

      Kummallinewn ryhmittely, kun mukana yksi kisapiikki ja kaksi katulaiskaa. Kotarissa eniten tehoa, seuraavaksi tulee apikka ja hännille jää husse, jonka teho kyllä riittää sekin varsin mainiosti liikkumiseenn liikenteessä. Kaikilla pääsee ohi ja kaikki kulkee ihan tarpeeksi.

      Mitä nyt porukka puhunu netissä ja IRLissä, niin hussessa olis järestään aika runsaasti sähkövikaa. Lisäksi kohtuu kovia kulutuslukemia husseilla.

      Kotaria saa huoltaa tietenkin eniten ja eikä jää siihen. Lisäksi männän vaihdot ja alakertaakin pitäisi joskus rempata.
      Itse en kyllä kotaria ostaisi, varsinkaan vanhempaa sellaista. Porukka kun pommittelee niillä männillä pitkälti toistasataatuntia menemään, voi vain kuvitella kuinka ahkerasti alakertaa on jaksettu rempata. Siellä sisällä onkin jo kaikki ihan soossia. Kuluttaakin aika paljon.

      Mulla on detsi ja tyytyväinen olen ollut. Varmaan luotettavin 2t piikki mitä on valmistettu ja halvaksi tulee pitää. Vääntöäkin muuten löytyy enemmän, kun kisapiikeistä, vaikka tehoissa jääkin jollain reilu 10 pollella :D Erittäin miellyttävä ja huoleton ajella.

      • fpfj

        Apikka täystehosena on ihan sama vehe kuin dt koska kuluttaa saman verran bensaa ja tehoa saman verran


    • api34

      no apikkaan ihan tyytyväinen, hyvä ajaa ja tehoakin saa irti aivan perkeleesti kun vaan laitat oikeat viripalikat kohalleen! ainoa vitutuksen aihe tässä pyörässä minun kohdallani on se että kiksi on vasemmalla puolella eikä oikealla mutta senyt ei ole huoli ollenkaan:) pistetään kotaripoijjaatkin huutamaat äitiä kun meinaavat jäädä perävaloja katteleen!!!

    • että kotari jää apik

      en usko

    • kylse jaa

      Kyllä jää kun isketään apikkaan teharia ja 144cc ja isompaa kassaria!

    • kotkamies

      no isketäänpäs kotemiinkin sitten sx 150 kone kii ja katotaa kuka saa imee 2t öljyä

      • grow up

        näitä kotari fanipoikien peppukipeyttä on aina mukava katella :DDDD


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2326
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      117
      1862
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      89
      1463
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      135
      1433
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1248
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1121
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1077
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      38
      1012
    10. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      22
      960
    Aihe