Eli kevaria oon hankkimassa ni mitä mieltä näistä kolmesta, mikä on kaikkein ns. paras?
KTM EXC 125, Husqvarna SM 125 Vai Aprilia SX 125 ?
7
2987
Vastaukset
- asfer3434
Kummallinewn ryhmittely, kun mukana yksi kisapiikki ja kaksi katulaiskaa. Kotarissa eniten tehoa, seuraavaksi tulee apikka ja hännille jää husse, jonka teho kyllä riittää sekin varsin mainiosti liikkumiseenn liikenteessä. Kaikilla pääsee ohi ja kaikki kulkee ihan tarpeeksi.
Mitä nyt porukka puhunu netissä ja IRLissä, niin hussessa olis järestään aika runsaasti sähkövikaa. Lisäksi kohtuu kovia kulutuslukemia husseilla.
Kotaria saa huoltaa tietenkin eniten ja eikä jää siihen. Lisäksi männän vaihdot ja alakertaakin pitäisi joskus rempata.
Itse en kyllä kotaria ostaisi, varsinkaan vanhempaa sellaista. Porukka kun pommittelee niillä männillä pitkälti toistasataatuntia menemään, voi vain kuvitella kuinka ahkerasti alakertaa on jaksettu rempata. Siellä sisällä onkin jo kaikki ihan soossia. Kuluttaakin aika paljon.
Mulla on detsi ja tyytyväinen olen ollut. Varmaan luotettavin 2t piikki mitä on valmistettu ja halvaksi tulee pitää. Vääntöäkin muuten löytyy enemmän, kun kisapiikeistä, vaikka tehoissa jääkin jollain reilu 10 pollella :D Erittäin miellyttävä ja huoleton ajella.- fpfj
Apikka täystehosena on ihan sama vehe kuin dt koska kuluttaa saman verran bensaa ja tehoa saman verran
- api34
no apikkaan ihan tyytyväinen, hyvä ajaa ja tehoakin saa irti aivan perkeleesti kun vaan laitat oikeat viripalikat kohalleen! ainoa vitutuksen aihe tässä pyörässä minun kohdallani on se että kiksi on vasemmalla puolella eikä oikealla mutta senyt ei ole huoli ollenkaan:) pistetään kotaripoijjaatkin huutamaat äitiä kun meinaavat jäädä perävaloja katteleen!!!
- että kotari jää apik
en usko
- kylse jaa
Kyllä jää kun isketään apikkaan teharia ja 144cc ja isompaa kassaria!
- kotkamies
no isketäänpäs kotemiinkin sitten sx 150 kone kii ja katotaa kuka saa imee 2t öljyä
- grow up
näitä kotari fanipoikien peppukipeyttä on aina mukava katella :DDDD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022326- 1171862
- 891463
- 1351433
- 1171266
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741248Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631121- 511077
- 381012
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu22960