Seinäjoki

Aloitan opiskelun Seinäjoella 30.8, linjana tietojenkäsittely. Onko muita, jotka pääsivät/joutuivat S:joelle?

Vähän pelottaa joutua Pohjanmaalle... oikeasti.
4444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mä pääsin kans samaan opiskelupaikkaan mut oon ihan Etelä-Pohjanmaalta kotoosin ja Seinäjoella oon asunu vuoden. Mä kyllä tykkään tosi paljon asua tääl..

Äänestä

Oon asunu Seinäjoella noin vuoden ja pidän todella paljon kaupungista. Oon kyllä aika läheltä kotoisin. Me pohojalaaset ollan ihan leppoosta porukkaa. :)

Äänestä

Seinäjoki on ihana kaupunki, vaikka ihmiset ovat osaksi raivostuttavia kusipäitä. Minun mielestäni siis.

Äänestä
  • Kiitos kaikille näistä lohduttavista sanoista :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


plapla kirjoitti:

Aloitan opiskelun Seinäjoella 30.8, linjana tietojenkäsittely. Onko muita, jotka pääsivät/joutuivat S:joelle?

Vähän pelottaa joutua Pohjanmaalle... oikeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu