Miksi tunne että joku uhkaa minua vaikka olisin parhaiteni kavereittan kanssa. On yks poika joka on ollu mun kaveri kolmos luokasta lähtien mut kun oon sen lähellä must tuntuu vaan jotenki et se ois uhka mulle.... Joten voisitteko kertoo mulle et mitä tää merkkaa???
Miksi?
4
167
Vastaukset
- kerro tarkemmin
Onko tämä poika harrastanut sitten jotain hekimaailman asioita? Luultavammin sinulla on nyt taustalla ihan vain normaali psyykkinen pelko.
- Tuntematon..........
En tiedä onko hän ollut yhteyksissä henkimaailman kanssa-....
- qwqwqwwq
Kemiat ei synkkaa? Voi johtua siitä että naama pukeutuminen, puhe tai joku ele ei miellytä sinua. Olet tiedostamattomasti varuillasi tämän vuoksi?
- ....................
Sinun kannattaa ehdottomasti kertoa asiasta vanhemmillesi. Älä myöskään enää ole sen pojan seurassa jos sinusta tuolta tuntuu, älä ainakaan jää mihinkään hänen kanssaan kahden. Ihminen voi vaistota toisesta ihmisestä että tällä ei ole hyvät mielessä vaikka tässä ei mitään ilmiselvää uhkaa olisikaan. Tätä vaistoaan kannattaa kuunnella. Entä voisiko olla niin että poika on joskus tehnyt sinulle jotain pahaa, jotain mitä et ehkä enää muista koska haluat torjua sen kokemuksen? Tämäkin olisi syytä selvittää.
Nuo henkimaailman selitykset sen sijaan kannattaa unohtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1454687SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763885Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712559SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2262002Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1201848Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461177Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49815- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20746Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725