Miksi?

Tuntematon........

Miksi tunne että joku uhkaa minua vaikka olisin parhaiteni kavereittan kanssa. On yks poika joka on ollu mun kaveri kolmos luokasta lähtien mut kun oon sen lähellä must tuntuu vaan jotenki et se ois uhka mulle.... Joten voisitteko kertoo mulle et mitä tää merkkaa???

4

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerro tarkemmin

      Onko tämä poika harrastanut sitten jotain hekimaailman asioita? Luultavammin sinulla on nyt taustalla ihan vain normaali psyykkinen pelko.

    • Tuntematon..........

      En tiedä onko hän ollut yhteyksissä henkimaailman kanssa-....

    • qwqwqwwq

      Kemiat ei synkkaa? Voi johtua siitä että naama pukeutuminen, puhe tai joku ele ei miellytä sinua. Olet tiedostamattomasti varuillasi tämän vuoksi?

    • ....................

      Sinun kannattaa ehdottomasti kertoa asiasta vanhemmillesi. Älä myöskään enää ole sen pojan seurassa jos sinusta tuolta tuntuu, älä ainakaan jää mihinkään hänen kanssaan kahden. Ihminen voi vaistota toisesta ihmisestä että tällä ei ole hyvät mielessä vaikka tässä ei mitään ilmiselvää uhkaa olisikaan. Tätä vaistoaan kannattaa kuunnella. Entä voisiko olla niin että poika on joskus tehnyt sinulle jotain pahaa, jotain mitä et ehkä enää muista koska haluat torjua sen kokemuksen? Tämäkin olisi syytä selvittää.

      Nuo henkimaailman selitykset sen sijaan kannattaa unohtaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2426
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2066
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      116
      1685
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      43
      1541
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1477
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      121
      1023
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      957
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe