Vastaukset 3
- ei ikinä
Ei missään nimessä kelalle,sitten ne heti vie palkkiot kaikilta!Kelalla semmoinen tapa!!
- jutta on ihq
Nuin se on. kela vie tuhkatkii pesästä. sosiaalitemokraatit on ainova joka tuonkin ongelma hoitaapi.
tee sie kansallisalote, jotta omashoidon tuki mäniskii demareille. hyö hoitasiit asjat samoin tein pois kuleksimasta.
- ------
Niin, voivat yhdistää kelan hoitotuen omaishoidontukeen. Ei kelalta ole helppo saada tukea, liikuntakyvyttömältä mieheltäni ensimmäinen lääkäri epäsi todistuksen, toinen kirjoitti.
Kela kyllä maksoi kun oli lääkärintodistus, saatiin jopa erityishoitotuki, se on verotonta, toisin kuin omaishodontuki. Kelan hoitotuki tulee hoidettavalle, omaishoidontuki hoitajalle. Voi olla että olisi askel parempaankin, mutta suhtaudun epäillen kaikkeen, on niin huonoja kokemuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627