Lumia 620 vai Lg Optimus L7

kumpikin maksaa 239e?
13188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Vielä kolmas kisaaja Galaxy S Advance 229e

Äänestä

Suurin ero näissä on se että LG ja Samsung malleissa on Android ja Lumiassa WP8. Eli kannattaa miettiä että kumpi käyttis sopii sinulle paremmin.

Äänestä
  • Halpaa android puhelinta ei kannata ostaa. Huonoja kokemuksia

    Äänestä

  • jjfkkuuufjkk kirjoitti:

    Halpaa android puhelinta ei kannata ostaa. Huonoja kokemuksia

    Ihan yhtä hyviä ku kalliit mallit,vähemmän vaan juttuja koko jne...

    Äänestä

Lumia 620 kannattaa ostaa jostakin operaatorin esim. Soneran, Elisa Saunalahden, DNA liikkeestä jos haluaa että puhelin toimii heti koska Lumia 620 toimii vain Micro Sim -kortilla ei tavallisella.

Äänestä

Kannattaa käydä kaupassa kokeilemassa vielä näitä malleja. WP8 eroaa aika paljon Andoidista ja vain testaamalla saat oikean mielikuvan.

Äänestä

Lumia 520 tottuu siihen windowsiin,hinta/laatu ok....................................................

Äänestä

vapunen 14.4.2013 09:34

"WP8 eroaa aika paljon Andoidista"

Onkos tuolla sitten mitään väliä vaikka eroaakin.
Hyvin moni Nokia puhelimen käyttäjä siirtyy Symbian
käyttöjärjestelmästä Windowsiin.

Kaikki eivät sentään ole Samsungin ja Androidin perässä
haahuilleet.

Äänestä
  • kyllä androidissa on enemmän "muokkaamista" . Tosin wp8 on uudempi käyttis eli saattaaa toimia paremmin itse ostaisin LG optimus l7 koska androidille enemmän sovelluksia

    Äänestä

On siinä se väli, että kannattaa testata itse eikä vain kuunnella muita.

Toki kumpikin toimii, joten "summamutikassa" valintakaan ei täysin pieleen voi mennä.

Äänestä

"WP8 eroaa aika paljon Androidista"

tollanen kommentti tarkoittaa sitä että hänelle on olemassa vain yksi oikea käyttis eli Android ja muut ovat mitä ovat,,kyse on ihan henk koht mielipiteestä ei siis yleinen näkemys

Äänestä
  • Ei tarkoita lähellekään vaan sitä että ostajan kannattaa testata näitä malleja eikä ostaa "sokkona".

    Äänestä

"on olemassa vain yksi oikea käyttis eli Android ja muut ovat mitä ovat,,"
Niinpä tietenkin, koska sulla ei ole käyttökokemusta WP8 puhelimesta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikeeta! kirjoitti:

kumpikin maksaa 239e?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu