Onko joku jolla on alentunut testosteroni taso saanut hormoni korvaushoitoa. Oliko sillä vaikutusta erektioon?
Testosteroni
7
503
Vastaukset
- kuka tietäis?
Kiinnostaa myös, onko testosteronitason mittaus ennen viagrojen napsimista paikallaan? Jospa kyse onkin testosteronin alentuneesta tasosta, joka vaikuttaa moneen asiaan, mutta vaikuttaako myös erektioon?
- Testoesko
Vaikuttaa, toisilla enemmän toisilla vähemmän. Syitä voi olla myös muita, eli joku arvo on liian korkea/matala. Esim Prolaktiini -arvo, jos miehellä liian korkea, niin vie erektion aika tehokkaasti...
- nimim. kokeiltu on
Kokeile muutaman kuukauden kuuria ihan tavallista sinkkiravintolisää n 30-100mg/vrk. (turvallisen määrän voit varmistaa eri tahojen suosituksista)
Apu haluttomuuteen ja tehottomuuteen tuli tällä pikku konstilla muutamassa viikossa. Nyt on tilanne pikemmin toisinpäin..
t. nimim - Näin kävi mulla...
Mulla todettiin alentunut testosteronitaso, sain hormonikorvaushoitoa (pistoksena).
Oli vaikutusta erektioon: musta tuli impotentti lopullisesti. Käteenkin vetäessä vehje lerpahtaa muutaman minuutin vemputuksen jälkeen jos nyt ylipäätään ottaa eteen.- Lopullisestiko?
Siis ethän ole impotentti, jos ottaa kuitenkin joskus eteen.
Miten kauan tuosta on? Onko jo vuosia? Onko annoksesi liian suuri? Ovatko lääkärit tutkineet sinut uudestaan ja onko syy selvinnyt? Onko annostusta sen jälkeen muutettu? Oletko kokeillut erektiolääkkeitä? - Näin kävi mulla
Lopullisestiko? kirjoitti:
Siis ethän ole impotentti, jos ottaa kuitenkin joskus eteen.
Miten kauan tuosta on? Onko jo vuosia? Onko annoksesi liian suuri? Ovatko lääkärit tutkineet sinut uudestaan ja onko syy selvinnyt? Onko annostusta sen jälkeen muutettu? Oletko kokeillut erektiolääkkeitä?No mun mielestäni se impotenssi määräytyy kyllä sen mukaan että pystyykö naisen kanssa yhdyntään vai ei. Erektiolääkkeet kyllä auttaa.
- ,jluyg
Näin kävi mulla kirjoitti:
No mun mielestäni se impotenssi määräytyy kyllä sen mukaan että pystyykö naisen kanssa yhdyntään vai ei. Erektiolääkkeet kyllä auttaa.
Pyydä lääkäriltä ressu hcg:hen ja aromataasi inhibiittoriin.
Hcg:llä sun omat kuulat käynnistyy uudelleen= Libido/erektio paranee.
AI:llä lasket liian korkeita estrogeenitasoja= Libido/erektio paranee.
Amerikassa on yleistä määrätä testo hcg AI korvaushoitopotilaille.
Suomen takapajulassa määrätään yleisesti pelkkää testosteronia.
Vaatikaa itse asioita ja tarvittaessa vaihtakaa lääkäriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi735024Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1224730- 804223
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1084211Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa43344Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1253147- 352848
- 282797
- 402793
- 372772