"työmaalla"?? Ei tavanduunarin oo vara rueta tanssimaan työaikana.Nämä tukiais imurit näköjään joutaa,ja sitten valitetaan,että kun 24/7 joutuu navetassa olemaan,jättäkää tanssit vähemälle,niin ei tartte navetassa asua!
Ei ihme jos maanviljely ei kannata jos tanssitaan
8
473
Vastaukset
- hahhah---
Olet aika pelle,mitä se sylki suuhun tuo,niin sen juki tuot
- Ihanaa .jaksakaa
Juu ,juu yhteiskunnan tukipellejähän me kaikki oomme. Jotta duunarit saa evästä halvemmalla täytyy tukia antaa viljelijöille. Tuetaan telakkateollisuutta jotta työtä riittää .Tuetaan poliittisiapuolueita jotta jaksavat politiikkaa tehdä ja säädellä lakeja ,jotka ei kaikki suinkaan miellytä ,mikä ketäkin. Tuetaan opiskelijoita ,jotta tulevat duunarit virkamiehet, ja jopa viljelijät jatkaisivat tätä loputonta oravanpyörää.
Tuetaan ,tuetaan ja jokaista jossain elämän vaiheessa. Mutta jotta meillä on leipää ja särvintä tästä tukemisesta saat osasi sinä ja minä ja tanssahdellaan tai pidetään taukojumppaa jokainen ,on työ kyllä niin raskasta. Ollaan onnellisia että meillä on hymysuulla navettahommiin osallistuvia ja vieläpä jaksaa oman leipätyönsä ohella autella toistakin .Minä nostan lakin lippaa ja korkealle. - Ilahtunut4
Oli ilo lukea, että jotkut osaavat tauottaa töitään ja ottaa pieniä irtiottoja työn arjessakin. Hyvää mallia itsekullekin, tuo kummasti jaksamista ja positiivista mieltä :)
- ollaan positiivisia
Voi miten oli ilo lukea positiivista kirjoitusta työn lomassa tanssien. On hienoa, miten jotkut jaksavat ahertaa arkisissa töissä, vaikkapa väliin humpaten! Mitenhän tuo tanssi liittyy tukiaisiin? Sehän vaan osoittaa ihmisen osaamista ja jaksamista.
- ahkera7palkitaan
Juntit ovat tottuneet toimeentulon vähentymiseen.
Joten ei huolta kunhan on ahkera.
- laulava maajussi
"ain laulain työtästee tralalallallaa ain laulain työtästee,,,tra..."
- make..van
Maanviljelytukiaisista sanoisin, että ovat tarpeen maanviljelijöille, joilla muuta toimeentuloa ei ole. Sitä en ymmärrä, että tuetaan joitakin ökyrikkaita, joilla on kovat tulot työstään, mutta maanviljely on sivuharrastus, joista saavat mittavat tuet. Maanviljelytuet pitäisi kohdistaa sinne pienviljeliöiden suuntaan, joilla ei muita palkkatuloja ole.
Pelkona on, että ja jos kun, Englanti eroaa EU:sta, joka on merkittävä eu-tukiaisten rahoittaja, niin maataloustukiaiset pienenevät entisestään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.815990Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3215414Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie484650Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3133665Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.12227Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362122Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1011254- 7933
- 155825
- 52675