Talvi meni ja lumet sulaa ja minä ainakin odotan innolla kun pääsee laittamaa puutarhaa. Mitä te muut odotatte keväältä ?
Ah ja lenkkimaastot kutsuu myös. Koko talvi hikoiltu Verdessä.
Ihanaa kevättä kaikille
13
822
Vastaukset
- aallokko kutsuu
Minä odottelen että jäät lähtis ja sais veneen vesille. Purjehdus on parasta mitä voi harrastaa housut jalassa, tavataan sanoa.
- ilman venettä
Millanen vene sulla on ? Mottori vai purje sellainen...?
- Scylla.
ilman venettä kirjoitti:
Millanen vene sulla on ? Mottori vai purje sellainen...?
Kyllä se etupäässä räteillä kulkee. Ei moottoriveneissäkään mitään vikaa ole, makuasia.
- Mä luulen
Että ISÄ haluaa olla ehdotomasti mukana
- västäräkistä vähän
Kuulin ystävältäni että Askolassa hän on tänään nähnyt västäräkin!Tietenkin myös kurkia ja joutsenia.
- kevät tulee
Näin tänään fasaanin hautausmaan lähellä,en ole koskaan nähnyt fasaania kaupungissa,maaseudulla kylläkin!
- bongari.
Viime yö oli varsin vilkas lintujen muutto yö. Tänään voit bongata jo taas uusia lajeja.
Onnea tarkkailuun.
- se on kevättä nyt
Askolassa nähty sinivuokkoja!!!
- Orkidea 55
Ihanaa Kevättä Porvoolaiset.......Luonto herää pikkuhiljaa...Ihanaa
- heleätä helatorstait
Täällä puhutaan keväästä, nauti siitä ja unohda vihakirjoitukset. Sinulle tulee itsellekin parempi olo.
- täydellistä
heleätä helatorstait kirjoitti:
Täällä puhutaan keväästä, nauti siitä ja unohda vihakirjoitukset. Sinulle tulee itsellekin parempi olo.
Aamulenkillä käki kukkui kuin viimeistäpäivää, kirjosieppojenkin laulu soi kauniina, peipot ovat jo vähän hiljentäneet konserttiaan. Jäniksen poikanen pisteli emännän kukkia napaansa hyvällä ruokahalulla, jussin onneksi emäntä nukkui vielä.
- käen kukunta
täydellistä kirjoitti:
Aamulenkillä käki kukkui kuin viimeistäpäivää, kirjosieppojenkin laulu soi kauniina, peipot ovat jo vähän hiljentäneet konserttiaan. Jäniksen poikanen pisteli emännän kukkia napaansa hyvällä ruokahalulla, jussin onneksi emäntä nukkui vielä.
Kun huomenna tai tulevaisuudessa käyt aamulenkillä niin kerro mistä ILMANSUUNNASTA kuulit käen kukkuvan?(pidän käen kukunnasta,kateellinen Sinulle!)Västan gök?
- kevään ihmeitä
käen kukunta kirjoitti:
Kun huomenna tai tulevaisuudessa käyt aamulenkillä niin kerro mistä ILMANSUUNNASTA kuulit käen kukkuvan?(pidän käen kukunnasta,kateellinen Sinulle!)Västan gök?
Pistittekö merkille miten paljon koivun hiirenkorvat suurenivat tämän päivän aikana? Uskomatonta miten paljon yöllinen sade ja lämpö sai aikaan luonnossa.
Ketjusta on poistettu 1292 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9898Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2830Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37708