Talvi meni ja lumet sulaa ja minä ainakin odotan innolla kun pääsee laittamaa puutarhaa. Mitä te muut odotatte keväältä ?
Ah ja lenkkimaastot kutsuu myös. Koko talvi hikoiltu Verdessä.
Ihanaa kevättä kaikille
13
832
Vastaukset
- aallokko kutsuu
Minä odottelen että jäät lähtis ja sais veneen vesille. Purjehdus on parasta mitä voi harrastaa housut jalassa, tavataan sanoa.
- ilman venettä
Millanen vene sulla on ? Mottori vai purje sellainen...?
- Scylla.
ilman venettä kirjoitti:
Millanen vene sulla on ? Mottori vai purje sellainen...?
Kyllä se etupäässä räteillä kulkee. Ei moottoriveneissäkään mitään vikaa ole, makuasia.
- Mä luulen
Että ISÄ haluaa olla ehdotomasti mukana
- västäräkistä vähän
Kuulin ystävältäni että Askolassa hän on tänään nähnyt västäräkin!Tietenkin myös kurkia ja joutsenia.
- kevät tulee
Näin tänään fasaanin hautausmaan lähellä,en ole koskaan nähnyt fasaania kaupungissa,maaseudulla kylläkin!
- bongari.
Viime yö oli varsin vilkas lintujen muutto yö. Tänään voit bongata jo taas uusia lajeja.
Onnea tarkkailuun.
- se on kevättä nyt
Askolassa nähty sinivuokkoja!!!
- Orkidea 55
Ihanaa Kevättä Porvoolaiset.......Luonto herää pikkuhiljaa...Ihanaa
- heleätä helatorstait
Täällä puhutaan keväästä, nauti siitä ja unohda vihakirjoitukset. Sinulle tulee itsellekin parempi olo.
- täydellistä
heleätä helatorstait kirjoitti:
Täällä puhutaan keväästä, nauti siitä ja unohda vihakirjoitukset. Sinulle tulee itsellekin parempi olo.
Aamulenkillä käki kukkui kuin viimeistäpäivää, kirjosieppojenkin laulu soi kauniina, peipot ovat jo vähän hiljentäneet konserttiaan. Jäniksen poikanen pisteli emännän kukkia napaansa hyvällä ruokahalulla, jussin onneksi emäntä nukkui vielä.
- käen kukunta
täydellistä kirjoitti:
Aamulenkillä käki kukkui kuin viimeistäpäivää, kirjosieppojenkin laulu soi kauniina, peipot ovat jo vähän hiljentäneet konserttiaan. Jäniksen poikanen pisteli emännän kukkia napaansa hyvällä ruokahalulla, jussin onneksi emäntä nukkui vielä.
Kun huomenna tai tulevaisuudessa käyt aamulenkillä niin kerro mistä ILMANSUUNNASTA kuulit käen kukkuvan?(pidän käen kukunnasta,kateellinen Sinulle!)Västan gök?
- kevään ihmeitä
käen kukunta kirjoitti:
Kun huomenna tai tulevaisuudessa käyt aamulenkillä niin kerro mistä ILMANSUUNNASTA kuulit käen kukkuvan?(pidän käen kukunnasta,kateellinen Sinulle!)Västan gök?
Pistittekö merkille miten paljon koivun hiirenkorvat suurenivat tämän päivän aikana? Uskomatonta miten paljon yöllinen sade ja lämpö sai aikaan luonnossa.
Ketjusta on poistettu 1292 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2236593Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1114993Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1504762"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste483224Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1042873En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.652319Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1361827- 691824
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391714- 581565