http://yle.fi/uutiset/danske_bank_asuntovelkaisten_korkomenot_pienimmillaan_40_vuoteen/6581082
"Uotilan mukaan korkomenot ovat nyt pienimmillään 40 vuoteen. Kaikki merkit viittaavat siihen, että asuntolainojen korot pysyvät matalalla myös tulevina vuosina."
Kylmää kyytiä tuhnuille. Eikö tämä koskaan lopu. Milloin pääsen omaan?
"Uotilan mukaan korkomenot ovat nyt pienimmillään 40 vuoteen. Kaikki merkit viittaavat siihen, että asuntolainojen korot pysyvät matalalla myös tulevina vuosina."
Kylmää kyytiä tuhnuille. Eikö tämä koskaan lopu. Milloin pääsen omaan?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Huh huh, kylläpä taas tuhnuja lyödään. Miksei koskaan voi tulla edes yhtä kunnollista rommausuutista tyyliin ALE -70% syksyllä?
Mistäpä sitä tietää, vaikka korot tuplautuu vuoden sisään?
A nyppästään pois ja se on siinä! Viriteleppä siinä sitten itkuvirsiä! Kaikki on yhden tikun varressa!
A.ssa on 3 tikkua.
Jos korko tuplaantuu, niin hetkonen se on: 0.236% 1kk€uribori
Miksi Danske Bank vähentää väkeä? Kun on niin pienet tulot, eikä parempaa ole näkyvissä. Muulit vielä hikoilevat lainojensa kanssa, kunnes tulee noutaja.
Väärin luultu. Danskessa on turhia merkantteja ja datanomeja viilaamassa kynsiään ja nyt on aika tullut tehostaa toimintaa. Siinä taas pankkitoimituhnua lyödään kolviin oikein urakalla.
Sinulla on jokin salainen ase, jolla peukutkin tulee valmiina!1 Näytä kyntes ja lyö vaikka 1001 peukua. Siinä olisi palstalaisille ihmettelemistä! Jostain nämä velkaiset ovat löytäneet peukku lähteen! Olisiko se sama kuin Mooses löi kiveen ja vettä alkoi virtaamaan? Asunto uskovaisen usko0 on kovaa, vaikka Egyptin orja onkin!
Tuhnut pysyvät niin huonosti asiassa ettei ihme että rahat valuvat ylipainoisen hyyryhoustin pohjattomaan taskuun.
ALE -70% syksyllä!!11!1! Nyt romahtaa!!1!1111!! Äkkiä asunto myyntiin jos vaikka ehtisi vielä alta pois!!11yksiyksi1!1yksi
Tuhnun on vaan niin vaikea käsittää, että tokihan täällä palstalla on vaikka muille jakaa varakkaita omassa asuvia. Me ne peukut jaamme. Jos sinä saat -3 ja ok-mies 10, niin se tarkoittaa ainoastaan ok-miehellä olevan enemmän kannatusta. Se ei ole mitään fiilunkia, mitä te epäilette joka välissä, sillä tyfen mielestä hyvä uutinen ja hintojen nousu on kusetusta, kun taas huono uutinen jo muu rommia tukeva tai siksi tulkittava on taivaan tosi.
Danske laittaa turhan painolastin pois, jotta ei tarvitse alkaa marginaaleja nostella.
Kolmosella lähtee pankista ja päälle promi.