Marsuille ripuli?

Niin tuleeko marsuille ripuli normaalista ruohosta mitä kasvaa pihalla? Kun nuo mun marsut tuppaa olemaan vähän herkkävatsaisia nii melkeen kaikesta tuoreruoasta tulee ripuli jos syö. En sitten tiiä että annanko sitä liikaa? Mitä ois sellasta tuoreruokaa mistä ei tulis ripuli kovin helposti?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikkea uutta tuoreruokaa kannattaa antaa aluksi tosi vähän. Lisäksi kaiken muun määrä pitää pitää niin pienenä, että marsut syö varmasti tarpeeksi heinää. Sinänsä ruohosta ei pitäisi tulla ripuilia jos vaan määrät on kohdillaan.

Äänestä
  • Okei kiitos vastauksestasi ! (:

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tällasta vaan mietin kirjoitti:

Niin tuleeko marsuille ripuli normaalista ruohosta mitä kasvaa pihalla? Kun nuo mun marsut tuppaa olemaan vähän herkkävatsaisia nii melkeen kaikesta tuoreruoasta tulee ripuli jos syö. En sitten tiiä että annanko sitä liikaa? Mitä ois sellasta tuoreruokaa mistä ei tulis ripuli kovin helposti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu