Juhanna Vartiainen ehdottaa alempien palkkoja alennettavaksi,sekä hälpoja
työpaikkoja lisää.Tämän luettuani, tuntui voiko tämä olla totta luettuani useamman
kerran ja eri lähteistä ,niin hänen sanoja ne ovat.
Nyt ainakin köyhät kyykkyyn,voi heitä,jotka tähän joukkoon kuuluu,miten perustat perhettä,miten oman-asunnon hankit.
Sanokaa onko Hänellä kaikki korvien välissä hyvin. Sydän pamppaillen heta.
työpaikkoja lisää.Tämän luettuani, tuntui voiko tämä olla totta luettuani useamman
kerran ja eri lähteistä ,niin hänen sanoja ne ovat.
Nyt ainakin köyhät kyykkyyn,voi heitä,jotka tähän joukkoon kuuluu,miten perustat perhettä,miten oman-asunnon hankit.
Sanokaa onko Hänellä kaikki korvien välissä hyvin. Sydän pamppaillen heta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tämä on KOKOOMUS ja SDP politikkaa, MIKSI ihmiset äänestää heitä, nyt olemme maanpäällisessä h e l v e t i s s ä EU maksujen kansa,
katsotaa seuraavat vaali mitä Timo Soini ja kumppanit tulevat saamaan aikaan,
aikoinaan ainaki Vennamo sai kohennettua köyhien asemaa.
Vennamo rikastu itse parhaiten. Siinä koko viisaus.
Näin toteutuu rikollisen kasaarijuutalaisen maailmaneliitin käsikirjoitus uudesta maailmanjärjestyksestä. Siinä on vain pieni eliitti ja loput, noin puoli miljardia vähän tyhmähköä, mutta ahkeraa ja vähällä toimeentulevaa orjaa heitä palvelemassa ja palvomassa. Niinsanottu keskiluokka hävitetään kokonaan.
Kaikki tämä on netissä vapaasti luettavissa.
Ihan järkevä periaate. Parannettaisiin työllisyyttä. Ammattitaidottomuudesta maksetaankin usein liikaa.
Tuskinpa ne palkanpudotukset niin suuria olisi, ettei niilläkin palkoilla pystyttäisi hankkimaan asuntoja.
Sitä patisi asuintojen myynti vapailla markkinoilla tapahtuu kysynnän ja tarjonnan lakien mukaisesti. Jos kysyntä vähenisi ihmisten käytössä olevan rahan johdosta, asuntojen hinnatkin alenisivat. Niin yksinkertaista se on!
sosiaalitukien varassa eläviä, heillä on iin suuret tulonsiirrot, että ei kannata töihin mennä. Lapsetkin saa ilmaiseen päivähoitoon ja ilmaisen asunnon. Näyttää olevan hyvät vaatteet ja varaa istua kahviloissa ja kaljoilla.
Missä mahtaa moinen maanpäällinen paratiisi sijaita, jossa kaikki on ilmaista?
Ei missään, oletan.
Pannaan Vartiainen töitä" ilman" tekemään.Onnistuiskohan vaikka asfaltti firmaan.
Erikoisen hieno juttu nähdä hänet tietä tekemässä,osaisiko hän sitten arvoa antaa
aidosta työn teosta.Koko herra saisi hävetä.
Herrat helpolla pääsee,voi aivan hitaastikin,vastailla toimittajan kysymyksiin,
Herttaista,kun löytyi esimerkkiä omasta vanhasta mummosta,vaikka eihän menneisyydestä-Arto kyselly näin hän sai aikaan,kuinka lähtökohdat ovat olleet,
Nyt voi filosofina kaulassa valkoinen hirttonaru kaulassa,vahvistamassa hienoa egoa...
karjalainen lehti -onko se kokoomuslainen.No on tiettennii Laakkoset ,olenpa vähä-älyinen..
Ihminen rikastuessaan tulee ylimieliseksi,voisivat hävetä.Omiksi ei he saa lainaksi
vaan,on onni laina vaan Voi sinuu Vartianen.Olet mettänyt kansan sekä naapureden luottamuksen. Äitisikin häpeäsi.