mistä töitä

olen kokoaikaisella eläkkeellä mutta haluisin vahtia lapsia koska olen lastenohjaaja ammatiltani kun aika ei meinaa kulua ei sitten millään niin olisi ihana tehdä jotain muutakin kun omia kotitöitä ja lasten kaitseminen olisi se miun juttu onko kellään ideoita siihen miten voisin toteuttaa haaveeni?

3

320

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahden äiti

      MLL:n kautta voi saada keikkoja. Seurakunnan kerhoihin otetaan monilla paikkakunnilla kerhomummoja eli sinne voi menn leikkimään ja olemaan lasten kanssa.

      Tosi moni lapsi kaipaa tukiperhettä tai lomaperhettä, jos pystyt sitoutumaan pidempiaikaiseen suhteeseen niin hakeudu tukiperhe koulutukseen. Tarve perheille on todella suuri ja mukaan tarvitaan monenlaisia perheitä.

    • ewerwe

      Miten olisi iltapäiväkerho-ohjaaja koululaisille? Tai kerhovetäjä pari kertaa viikossa? Tai voit ruveta yksityiseksi pphoitajaksi ja ottaa esim. vain 1-2 hoitolasta, vaikka osa-aikaisesti jos joku joku tarvitsee lastenhoitajaa?

      • seure

        Pääkaupunkiseudulla voi tehdä Seuren kautta keikkoja myös eläkkeellä. Päiväkodeissa on runsaasti sijaisuuksia (ei kuitenkaan kesällä).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1401
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      36
      1111
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      20
      883
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      725
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      710
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      195
      659
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      647
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      570
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      558
    Aihe