apuva!

miten sais animan ff10 ku en saa sitä mitenkää...
7417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

käyttäisit sitä älyäsi, edellyttää että omistat...
Taas täytyy sanoa: tähänkin löytäisit vastauksen LUKEMALLA VANHOJA VIESTEJÄ, vai luuletko että 12-13 vuotiaana sinun ei tarvitse vaivautua koska olet niin vanha?

selaamalla paria vanhaa viestiä löysin tämmöisen:
hanki destruction spheret jokaisesta temppelistä (bevellestä ei tarvitse)

huomaatkos kuinka helppoa se oli?

Äänestä
  • tollasten takii tää paikka saa huonon maineen yksinkertaisesti olisit voinut sen kirjoitaa (EI KAIKKI SITÄ TIEDÄ ETTÄ SIITÄ ON VIESTEJÄ TULLUT)

    älyhoi ittellesi

    Äänestä

  • aha mut kyl oon hankki nu ne kaikki mut en vaa pääse hakee sitä animaa...oon kyl päässy sinne temppeliin ja siellähä on ne 6 jotain patsat ja oon jotenki saannu ne 5 jotenki ihmeellisesti aktivoituu mut se vika ei aktivoidu vaik mikä olis. et ongelma on nyt tälläne :(

    Äänestä

  • morso91 kirjoitti:

    aha mut kyl oon hankki nu ne kaikki mut en vaa pääse hakee sitä animaa...oon kyl päässy sinne temppeliin ja siellähä on ne 6 jotain patsat ja oon jotenki saannu ne 5 jotenki ihmeellisesti aktivoituu mut se vika ei aktivoidu vaik mikä olis. et ongelma on nyt tälläne :(

    käy zanarkandin temppelis ja aktivoi kaikki VALKOISET NELIÖT. sit saat destruction spheren ja viet sen siihen tieto koneeseen ja ka-boom

    Äänestä

  • sgsgsg kirjoitti:

    käy zanarkandin temppelis ja aktivoi kaikki VALKOISET NELIÖT. sit saat destruction spheren ja viet sen siihen tieto koneeseen ja ka-boom

    kiitti!
    sain sen mut en mitenkää innoisani...

    Äänestä

Eli sun täytyy mennä kaikki Cloister of Trialsit, ja saada niistä ne destruction spheret ja aarteet, sitten kun sulla on ne kaikki, menet ilma-aluksen karttaan ja etsit sen paikan mistä animan saa (en muista missä), se on se paikka mihin ensimmäisenä jouduit Rikkun kanssa, siellä piekset sen ison hauen, mikä on siellä vedessä, ja menet siellä siitä ovesta (en muista oliko se ovi, mutta joku aukko siellä oli), ja painat kaikki ne patsaat niin, että sinne ilmestyy ne valorinkulat, sitten pitäisi avautua tie animan luo.

Tässä oli esimerkki asiallisesta vastauksesta.

Äänestä
  • sen ison hauen nimi on geosgaeno tai joku mut ite kutsun sitä zombi kalaksi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


morso91 kirjoitti:

miten sais animan ff10 ku en saa sitä mitenkää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu