Rotareiden tapa

Sattuuko kukaan tietämään mikä on rotareiden tapa sijottaa vaihtarit maihin?? Eli jos maat menee tälläsessä järkässä ku aussit,uusi-seelanti,usa ja kanada niin mikä mahdollisuus päästä ausseihin?? Ottaako ne pätevyydestä sen kieli ja koulu ym
1221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Australiaan ylipäätään pääsee tosi harva suomalainen, oli järjestö mikä hyvänsä, koska pääsy perustuu vastavuoroisuuteen. Eli Suomesta Australiaan pääsee yhtä monta vaihtaria kuin sieltä on tulossa tänne. Eli ei varmaankaan suuria määriä.
Sitä en tiedä, millä perusteella Rotarit ne vähät paikkansa sinne jakavat. Muilla järjestöillä tietysti hakujärjestys ratkaisee. Kuka ensin ehtii hakea, pääsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rotareiden kautta kirjoitti:

Sattuuko kukaan tietämään mikä on rotareiden tapa sijottaa vaihtarit maihin?? Eli jos maat menee tälläsessä järkässä ku aussit,uusi-seelanti,usa ja kanada niin mikä mahdollisuus päästä ausseihin?? Ottaako ne pätevyydestä sen kieli ja koulu ym

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu