Viikon päästä Rodokselle ja hotelli Cactukseen. Oisko vinkkejä hyvistä ruokapaikoista hotellin lähistöltä? Entä menomestoja, jos menis illalla ottaan pari bissee..
Cactus hotelli
Toma.
4405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Rodian Gallery- hotellin alakerrassa on Vulcano- niminen ravintola, hyvä ruoka ja palvelu. Olive on myös hyvä.
Ei tarvi kun hetken kävellä , niin baareja löytyy, ennen siinä oli aivan lähellä finnish cafe, josta hyviä leivonaisia, ja kahvin sai mukaankin termosmukissa, sai nauttia Caktuksen parvekkeella ja katsella merimaisemaa, 5 kerros, ja merinäköala,äkkilähtö. Joskus natsaa. Ruokapaikkoja hyviä pilvin .pimein, oma suosikkini AGALMA, ei ihan lähellä.
Kiitos :)
Minun mielestäni kaikkein paras ravintola on Louis Kos-kadulla. Todella hyvä palvelu ja kohtuulliset hinnat. Sijaitsee islamilaisen (?) kirkon vieressä. Viimeisenä iltana ennen lähtöä saimme valtavan hedelmävadin laskun maksamisen jälkeen. Emme vain jaksaneet syödä siitä paljonkaan, koska siellä on liian isot annokset ja ruoka tosi hyvää. Ravintola Antique , ei kaukanakaan Louisista, oli myös aika suosittu. Itse emme siellä syöneet, mutta aina ohi kulkiessamme poikkesimme sinne yömyssylle kuuntelemaan kolmimiehistä kreikkalaista orkesteria. Joka ilta sitä näytti siellä olevan ja tunnelma mahtava. Hauskaa matkaa!