Tuommonen alko kiinnostaa, kun luvataan tehojen nousua ja kulutuksen laskua. Tallista löytyy Subarun WRX Impreza 2.0 ahtamattomalla, vapaastihengittävällä bensakoneella. Olisiko noita 140 vakiohevosvoimaa mahdollista nostaa lastuttamalla? Olen kuullut, että se tuo käytännön hyötyä vain ahdettuihin moottoreihin, pitääkö paikkaansa? Se vielä mainittakoon, että auto on automaattivaihteinen.
Lastutuksesta
6
134
Vastaukset
- en usko
Luultavasti ei yhtään mitään hyötyä, harvemmin lastulla mitään apua ahtamattomaan saa, pitäisi alkaa rassaamaan imu- ja pakosarjoja tai nokka-akselia jos vapariin haluaa lisää tehoja.
- lifemocker
jos customi säädön tekee niin kaipa sieltä voisi joku 3-5 heppaa löytyä
muutenkin aina pitäisi tehdä ihan moottorikohtaisesti ne säädöt eikä suosia mitään valmispaketteja - Subaru_WRX
Näinpä sitten saa nuo vakiopollet riittää. :D Kiitos vastauksista!
- immpu
oletko ihan itse tehnyt kyseisen auton ? subaru wrx kun on aina tehtaalta tullessa ollut turbo moottorilla ja manuaalilaatikolla.
- lifemocker
tarkistappa tietosi ;)
- Subaru_WRX
Eli taitaa olla kyseessä vain ns. WRX-look, tekniikka ei kuitenkaan ole WRX:n. Pahoitteluni väärinymmäryksestä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068932Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1803411- 191870
- 791181
- 751080
- 271075
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641031Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791015- 55983
- 65930