Kaikki on tyhjää jotain..mut kuka sen tarkan mittauksen asioille tekee ?...ja millä vitulla se sen tekee ?..itse tehdyllä mittauslaitteella ? kuka aistit on mitannut ? ja mitä ****** on mieli/psyyke ?
Vastaukset 4
- Demiurgi.
Kaikella on rajansa...poika
- Mitä ?
Mitä vittua..eikö alkeishiukkasia ole oikeesti olemassa ? onko ne vaan mielikuvitusta ?
- Kvanttitodellisuus
Fyysinen todellisuus koostuu lähes kokonaan tyhjyydestä. Pienimmät partikkelitkin ovat vain todennäköisyyspilviä eivätkä löydy sieltä jos "mikroskoopilla" pystyisit sinne kurkkaamaan. Kaikella on siellä joko paikka tai nopeus mutta ei kumpaakin.
- Metaskeletor
on ja ei erotuksella mutta myös samanaikaisesti useassa ulottuvuudessa alati muuttuvassa universumissamme joka koostuu informaatiosta, energiasta, tietoisuudesta ja materiasta joita on hankala erottaa toisistaan mutta ihmisolentoina ymmärtääksemme hieman paremmin olemassaoloamme tämä on lähestulkoon välttämätön prosessi.
jokaisella tietoisella olennolla on karttansa maailmankaikkeudesta, mutta kaikki niistä ovat yhtä oikeita kuin vääriäkin. Todellisuutta ei omista kuitenkaan kukaan.
Skeletor kehoittaa rakastamaan luita ja ytimiä myöten oman ymmärryksen epävarmuutta ja prosessia jolla ei ole muuta tarkoitusta kuin kehittyä täydelliseksi kahvinkeittäjäksi. suosittelen pitämään mielessä kahvinkeiton yhteydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3731486Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan811019Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.88920Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49738Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka39707- 121705
- 57691
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10608- 35604
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 45557
- 50555
- 32531
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33528Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 48479
- 80470