Kaikki on tyhjää jotain..mut kuka sen tarkan mittauksen asioille tekee ?...ja millä vitulla se sen tekee ?..itse tehdyllä mittauslaitteella ? kuka aistit on mitannut ? ja mitä ****** on mieli/psyyke ?
Mitä ****** ?
4
192
Vastaukset
- Demiurgi.
Kaikella on rajansa...poika
- Mitä ?
Mitä vittua..eikö alkeishiukkasia ole oikeesti olemassa ? onko ne vaan mielikuvitusta ?
- Kvanttitodellisuus
Fyysinen todellisuus koostuu lähes kokonaan tyhjyydestä. Pienimmät partikkelitkin ovat vain todennäköisyyspilviä eivätkä löydy sieltä jos "mikroskoopilla" pystyisit sinne kurkkaamaan. Kaikella on siellä joko paikka tai nopeus mutta ei kumpaakin.
- Metaskeletor
on ja ei erotuksella mutta myös samanaikaisesti useassa ulottuvuudessa alati muuttuvassa universumissamme joka koostuu informaatiosta, energiasta, tietoisuudesta ja materiasta joita on hankala erottaa toisistaan mutta ihmisolentoina ymmärtääksemme hieman paremmin olemassaoloamme tämä on lähestulkoon välttämätön prosessi.
jokaisella tietoisella olennolla on karttansa maailmankaikkeudesta, mutta kaikki niistä ovat yhtä oikeita kuin vääriäkin. Todellisuutta ei omista kuitenkaan kukaan.
Skeletor kehoittaa rakastamaan luita ja ytimiä myöten oman ymmärryksen epävarmuutta ja prosessia jolla ei ole muuta tarkoitusta kuin kehittyä täydelliseksi kahvinkeittäjäksi. suosittelen pitämään mielessä kahvinkeiton yhteydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.737977Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m886047Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134700Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51319Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71314Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431144Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko511128