Mitä ****** ?

Saatanan vasen käsi

Kaikki on tyhjää jotain..mut kuka sen tarkan mittauksen asioille tekee ?...ja millä vitulla se sen tekee ?..itse tehdyllä mittauslaitteella ? kuka aistit on mitannut ? ja mitä ****** on mieli/psyyke ?

4

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Demiurgi.

      Kaikella on rajansa...poika

    • Mitä ?

      Mitä vittua..eikö alkeishiukkasia ole oikeesti olemassa ? onko ne vaan mielikuvitusta ?

      • Kvanttitodellisuus

        Fyysinen todellisuus koostuu lähes kokonaan tyhjyydestä. Pienimmät partikkelitkin ovat vain todennäköisyyspilviä eivätkä löydy sieltä jos "mikroskoopilla" pystyisit sinne kurkkaamaan. Kaikella on siellä joko paikka tai nopeus mutta ei kumpaakin.


    • Metaskeletor

      on ja ei erotuksella mutta myös samanaikaisesti useassa ulottuvuudessa alati muuttuvassa universumissamme joka koostuu informaatiosta, energiasta, tietoisuudesta ja materiasta joita on hankala erottaa toisistaan mutta ihmisolentoina ymmärtääksemme hieman paremmin olemassaoloamme tämä on lähestulkoon välttämätön prosessi.
      jokaisella tietoisella olennolla on karttansa maailmankaikkeudesta, mutta kaikki niistä ovat yhtä oikeita kuin vääriäkin. Todellisuutta ei omista kuitenkaan kukaan.
      Skeletor kehoittaa rakastamaan luita ja ytimiä myöten oman ymmärryksen epävarmuutta ja prosessia jolla ei ole muuta tarkoitusta kuin kehittyä täydelliseksi kahvinkeittäjäksi. suosittelen pitämään mielessä kahvinkeiton yhteydessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      110
      1070
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      102
      948
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      96
      807
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      86
      723
    5. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      655
    6. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      17
      617
    7. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      36
      526
    8. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      47
      516
    9. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      515
    10. Kuinka paljon hänestä tykkäät?

      Vai tykkäätkö ollenkaan? 🤣
      Ikävä
      43
      492
    Aihe