Mitä ****** ?

Saatanan vasen käsi

Kaikki on tyhjää jotain..mut kuka sen tarkan mittauksen asioille tekee ?...ja millä vitulla se sen tekee ?..itse tehdyllä mittauslaitteella ? kuka aistit on mitannut ? ja mitä ****** on mieli/psyyke ?

4

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Demiurgi.

      Kaikella on rajansa...poika

    • Mitä ?

      Mitä vittua..eikö alkeishiukkasia ole oikeesti olemassa ? onko ne vaan mielikuvitusta ?

      • Kvanttitodellisuus

        Fyysinen todellisuus koostuu lähes kokonaan tyhjyydestä. Pienimmät partikkelitkin ovat vain todennäköisyyspilviä eivätkä löydy sieltä jos "mikroskoopilla" pystyisit sinne kurkkaamaan. Kaikella on siellä joko paikka tai nopeus mutta ei kumpaakin.


    • Metaskeletor

      on ja ei erotuksella mutta myös samanaikaisesti useassa ulottuvuudessa alati muuttuvassa universumissamme joka koostuu informaatiosta, energiasta, tietoisuudesta ja materiasta joita on hankala erottaa toisistaan mutta ihmisolentoina ymmärtääksemme hieman paremmin olemassaoloamme tämä on lähestulkoon välttämätön prosessi.
      jokaisella tietoisella olennolla on karttansa maailmankaikkeudesta, mutta kaikki niistä ovat yhtä oikeita kuin vääriäkin. Todellisuutta ei omista kuitenkaan kukaan.
      Skeletor kehoittaa rakastamaan luita ja ytimiä myöten oman ymmärryksen epävarmuutta ja prosessia jolla ei ole muuta tarkoitusta kuin kehittyä täydelliseksi kahvinkeittäjäksi. suosittelen pitämään mielessä kahvinkeiton yhteydessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4361
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      114
      4117
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      165
      2991
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2547
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2397
    6. 141
      2252
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2107
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      54
      2044
    9. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      51
      2011
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      56
      1762
    Aihe