Pakkarinkatu 3 b

muuttolintu oon

Eli millainen on tämä Saton vuokratalo asua ? Kokemuxii ?
Ainakin ympäristö on ihanan vehreä puineen pensaineen.

7

3125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fjgh

      Aivan hirveä. Naapurit ovat kaikki juoppoja, mutta ei niistä haittaa/häiriötä ole. Takasin en mene mistään hinnasta. Seutu on vaan niin synkkä, tylsä, masentava, lähistöllä olevissä rivi/paritaloissa asuu narkkareita.

    • Anusmolester

      Jos meinaat sitä vuonna 2008 rakennettua As. Oy Ipnoksenrinnettä niin loistava (en muista taloyhtiöistä on A tai B). Näkee taloyhtiöstä että asuinmukavuuteen on panostettu, eikä niistä halvimmista materiaaleista. Jos jotain negatiivista pitää sanoa niin viereinen taloyhtiö on aivan läävä, mihin varmasti fjgh viittaa. Siellä on juoppoja ja narkkareita, siten myös rauhatonta. Pihalla näkee usein jengiä tupakalla tai kaljalla. Sinne en muuttaisi. Kontrasti viereisten talojen välillä melko on suuri.

    • 214235475

      Millaista aluetta on nykyään? Onko rauhallista?

    • Anonyymi

      Pakkarintalo 3 se saton vuokra talo puretaan. Asukkaat joutuu lähtemään vuoden loppuun mennessä

      • Joo, talo tyhjillään ja alakerroksen ikkunat suojattu vanerilla. Koskakohan lähtee, olis jo aika.


    • Anonyymi

      Eikös kyseinen Pakkarinkadun talo ole se kuuluisa Tenutorni,missä asuu kaikki Sininauha Ry:n nistit?

    • Anonyymi

      Onko totta tuo että talossa Sininauha asiakkaita?
      Paljon alkoholisteja siellä oli ja kerran kun kävin siellä asukas oli kussut ison lätäkön käytävään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      192
      4435
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3170
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2884
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2766
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      67
      2753
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2615
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2119
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      108
      1272
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1128
    Aihe