Vai mitä kukin on mieltä, kun lukee jutun tuolta - "Tämä blogi ei varsinaisesti käsittele sitä, että ruokalassa häiriökäyttäytyneen oppilaan turkkilaistaustainen isä istuu juuri nyt vankilassa tuomittuna lastensa vuosia jatkuneista törkeistä pahoinpitelyistä, törkeistä seksuaalisista hyväksikäytöistä ja raiskauksista, kuten tapauksen julkinen, käräjäoikeuden tuomiolauselma – jota en linkitä tähän – neljän vuoden takaa kertoo." http://www.perusopetus.fi/?p=3456
Opettaja Antti Korhonen on ajojahdin uhri
14
730
Vastaukset
- Ohan noita hulluja
Porissa on Psykopaatti & Desantit
- Lisää.
Tuossa uusi linkki, koska tuo edellinen on poistettu. Myös MTV3 on poistanut tuon Suomenaron oikeudenkäyntijutun arkistostaan.
http://tuuritapio.blogspot.fi/2013/04/alppilan-koulussa-tuulee-kuin.html
. - elviira ja
Jos opetaja huutelee lehtienpalstoilla JIPPII MINÄ VOITIN 100-0!! nIIN AIKA LAPSELLINEN ON MIES, JA ONKO OPETTAJA LAINKAAN!!!
eI OPETTAJA KÄYTYDY NOIN ETTÄ KILPAILEE LAPSEN KANSSA OIEKUDESSA, ETTÄ KUMPI VOITTAA!
oNNEKSI EI OLE MEIDÄN KOULUSSA MOISIA LAPSEllisia opettajia... jos olisi ottaisin lapset heti pois siitä koulusta.
Mutta olin todella kauhuissani, kun lehdessä luki et voitin 100- 0, settä siitäkö sätä olikinkyse.- Erkkinimimerkki16
Höhlä! Ei opettaja Korhonen brassaillut sillä, että voitti LAPSEN, vaan sillä, että voitti KOULUVIRASTON ja rehtorin. Sillä saavutuksella olisi ihan hyvin voinut revitellä enemmänkin, mutta jätkä on kohtalaisen fiksu, kertaalleen sanominen riitti hänelle.
Sinulla on varmaan aika paljon kauhuissaan olemisen paikkoja ja aiheita, kun et oikein ymmärrä lukemaasi (entä puhetta?), vaan näet uhkia kaikkialla ympärilläsi. - Sääliksi käy.
Mikähän ihmeen pölvästi tuokin on? Kailottaa kurkku suorana, eikä ymmärrä / tiedä asiasta höykäsen pöläystä.
Ei Antti Korhonen kilpaillut minkään häirikkönulikan kanssa, vaan Helsingin Kaupungin Kouluviraston mamukiimaisten kanojen kanssa, you know. - Anonyymi
Helvetin lapsellista tuollainen huutelu ja ukko vielä kilpailee oikeudessa lapsen kanssa. Lapsellinen puku-ukko. Katselin noita OAJ:n ehdokkaiden esittelyvideoita. Lukee kuin robotti jostain teleprompterista. Kuu-ukko!
- Anonyymi
Ei tartte versaaleilla vahvistaa omaa itseään
- U T
David voitti Goljatin.
- Anonyymi
50v äijä pahoinpitelee 15-vuotiaan. Niin kumpi on Daavid ja kumpi Goljat?
- sanotaan.
Häirikkövanhemmat kasvattavat häirikkölapsia.l
http://turjalainen.blogspot.fi/2013/04/alppilan-koulukohun-matapaise-puhkeaa.html- sinäpä se tiedät
Sinähän sen tiedät, kun olet itse häirikövanhempien lapsi ja nyt olet sitä itse. Niinpä.. kokemus sulla puhuu..
- Anonyymi
Tämä Antti Korhonen hakee OAJ:n puheenjohtajaksi. Ei saa tulla valituksi. Toivon että hän ei ole enää koskaan lasten ja nuorten kanssa tekemisissä. Tiedän miehen.
- Anonyymi00016
Ei tuolla tavalla voi opettaja käydä pieneen oppilaaseen käsiksi. Täysin latvasta lahonneen psykopaatin toimintaa. Toivottavasti hän ei opeta enää koskaan missään!
- Anonyymi00018
Tämä keimo lähti vielä Opettajien Ammattijärjestön puheenjohtajavaaleihin sekoilemaan. Ottaa itselleen prestigeä siitä, että antanut skidille turpiin ja elvistelee asialla televisiossa. Ei voi kun nauraa tälle korhospojalle!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125726Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite835355- 1253384
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin903327- 1191119
- 561070
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301002- 43786
- 37785
- 23739