Hei rakkaat marsuihmiset!
Olen lukenut todella monia juttuja taikakuutioista tehdyistä häkeistä..olen ollut jo kauan itsekin rakentamassa sellaista. Mutta..se pohja! Eli kertokaa mistä rakennan järkevän pohjan? Toivoisin, että se olisi mahdollisesti joku muovintapainen, mikä olisi helppo pitää puhtaana ja missä olisi myös vähän reunaa..
Mistä te olette hankkineet tuon pohjaratkaisun? Kiitos ihan hirveästi kaikille, jotka viitsivät vastata! Alan olla jo epätoivonen..
Taikakuutioista tehty häkki?
5
348
Vastaukset
- Susanne
Eli rakensin omani elintarvikekelpoisesta polypropeenilevystä. Mattoveitsi apuna. Etolasta saa tilaamalla (ellei asioi suoraan Teollisuus-Etolassa) ja kauppanimi on EXTRAWELL. Muistaakseni oman levyni paksuus oli 3mm ja se voisi ehkä olla paksumpikin.
- Tähti
niin, saakohan niitä siis tilattua? Asun lahdessa ja täällä ei käsittääkseni ole Etolaa?:)
- Susanne
Tähti kirjoitti:
niin, saakohan niitä siis tilattua? Asun lahdessa ja täällä ei käsittääkseni ole Etolaa?:)
Hei! Polypropeenikennolevyä saa myös muista muovialan liikkeistä. Se tunnetaan ns. mansikkalaatikkolevynä eli kevyenä laatikoiksi taiteltavana kannolevynä. Tärkeää on, että materiaali on myrkytön! Ehkä joku muovialan liike Lahdessa tilaa Etolasta materiaaleja ja jälleenmyy niitä? Toivottavasti saat pohjan onnistumaan!
- Tähti
Susanne kirjoitti:
Hei! Polypropeenikennolevyä saa myös muista muovialan liikkeistä. Se tunnetaan ns. mansikkalaatikkolevynä eli kevyenä laatikoiksi taiteltavana kannolevynä. Tärkeää on, että materiaali on myrkytön! Ehkä joku muovialan liike Lahdessa tilaa Etolasta materiaaleja ja jälleenmyy niitä? Toivottavasti saat pohjan onnistumaan!
Mäpä lähden heti maanantaina kiertämään, toivottavasti löydän!!Kiitos sinulle!:)
- Kaisu
Katohan täältä: http://personal.inet.fi/koti/mussuttajat ne on mun kotisivut ja siel on juttua taikakuutioista, oon ite kirjottanu ne :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648