Apua, eilen tuli pentu!

Annasmannas

Haettiin eilen sekarotuunen koira (labradorinnoutajaa ja kultaistanoutajaa). On ollut enimmäkseen ulkona ja tehnyt tarpeet aina sinne.

Levittelin sanomalehtiä ja ehdin nostaa sen lehdelle kun alkoi etsiä tarvepaikkaa. Yöllä heräsin siihen kun joi pissaansa meidän sängyn päästä lattialta (MIKSI??). Oli myös pissannut nukkumapaikkaansa ja eteiselle lehdelle sekä tehnyt kakan.

Outoa on se että en ole saanut sitä ulos tekemään tarpeitaan vaikka oon vienyt sen ulos aina heräämisen,syömisen ja leikin jälkeen. Ollaan ulkosalla n. 15-30min ja tullaan sisälle, ja ei mee kauaa kun tekee tarpeet sisälle!! :( Ja oltiin eilen kotona n. puoli yhdeksän illalla ja tähän kelloon asti olen täyttänyt sen vesi kupin jo 5kertaa, juo ihan mahdottomia määriä.

2

428

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi voi sentään

      Käyttäisin eläinlääkärillä,mittaa juoman määrä,niin voit kertoa sen tarkasti eläinlääkärille.

    • babbis

      Käytä pentu lääkärissä, melkein kaikkialla kehoitetaan viemään pentu tarkastukseen muutenkin. Yleensä tuntuu luppakorvilta löytyvän heti korvatulehdus myös. Vaikka tuo korvatulehdus ei tuollaisia oireita tee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1157
    2. 71
      1112
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      916
    4. 95
      859
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      747
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      245
      734
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      25
      649
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      649
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      54
      646
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      590
    Aihe