Apua, eilen tuli pentu!

Annasmannas

Haettiin eilen sekarotuunen koira (labradorinnoutajaa ja kultaistanoutajaa). On ollut enimmäkseen ulkona ja tehnyt tarpeet aina sinne.

Levittelin sanomalehtiä ja ehdin nostaa sen lehdelle kun alkoi etsiä tarvepaikkaa. Yöllä heräsin siihen kun joi pissaansa meidän sängyn päästä lattialta (MIKSI??). Oli myös pissannut nukkumapaikkaansa ja eteiselle lehdelle sekä tehnyt kakan.

Outoa on se että en ole saanut sitä ulos tekemään tarpeitaan vaikka oon vienyt sen ulos aina heräämisen,syömisen ja leikin jälkeen. Ollaan ulkosalla n. 15-30min ja tullaan sisälle, ja ei mee kauaa kun tekee tarpeet sisälle!! :( Ja oltiin eilen kotona n. puoli yhdeksän illalla ja tähän kelloon asti olen täyttänyt sen vesi kupin jo 5kertaa, juo ihan mahdottomia määriä.

2

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi voi sentään

      Käyttäisin eläinlääkärillä,mittaa juoman määrä,niin voit kertoa sen tarkasti eläinlääkärille.

    • babbis

      Käytä pentu lääkärissä, melkein kaikkialla kehoitetaan viemään pentu tarkastukseen muutenkin. Yleensä tuntuu luppakorvilta löytyvän heti korvatulehdus myös. Vaikka tuo korvatulehdus ei tuollaisia oireita tee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      2921
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1739
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1714
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      1521
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      75
      1479
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      330
      1346
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1228
    8. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      75
      1149
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1052
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1005
    Aihe