Muutto..?

muuttaja

Nyt pitäis päättää, muutanko pienestä kaupungista Vaasaa, vai en? Vaikee päätös! Pienessä kaupungissa ei oo lesbolla helppoa, mites sielä Vaasassa? Entä millanen paikka Vaasa on muuten asua? Huonot ja hyvät puolet olis kiva tietää.
Kiitoksia kovasti, jos nyt joku vaivautuu vastamaa asiallisesti!

2

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omia kokemuksia

      Ei se Vaasakaan niin iso paikka ole verrattuna esim Helsinkiin tai Tampereeseen tms.. Eli sitä ei ainakaan kannata pelätä. Vaasaan jos muutat, niin kannattaa pyrkiä mahdollisimman keskustaan, silloin kaikki palvelut löytyy läheltä ja tekemistäkin riittää. Kaupunki on kaunis ja luontoakin löytyy lähettyviltä, ja tietenkin meri. Monet kokee kaksikielisyyden rikkautena, jota se minunkin mielestä on, voit oppia ruotsin ja käyttää sitä, ellei se vielä ole hallussa, jotkut tosin ovat toistakin mieltä... =)

      Sijainnistaan johtuen Vaasassa tuulee ja kaupungin bussit eivät kulje kovinkaan hyvin kuin muutamaan paikkaan. Opiskelumahdollisuudet ovat todella hyvät ja kulttuuria löytyy mielestäni hyvin. Vaasa on mielestäni hyvä paikka, eli tervetuloa.

    • nimeltä vaasa

      Vaasa on kyllä pieni kaupunki, voisi melkein poistaa sanan kaupunki ja ottaa käyttöön maalaispitäjä. Mutta tervetuloa vaan eiköhän täällä lesbollekin ala muna maistumaan! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6355
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3796
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      826
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      820
    7. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      800
    8. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      135
      792
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      701
    Aihe