Etsin vanhan mittajärjestelmän mukaisia vaaleita väliovia , laaka tai peili.Niitä saattaa olla ennen 1975 rakennetuissa kerrostaloissa.Tarve olisi 2 kpl 715 oikea ja vasen (leveysmitta , sisältää huulloksen 2*10 mm,korkeus n.2000mm),1 kpl 815 oikea ja 915 oikea.
Löytyykö väliovia varastosta ?
6
662
Vastaukset
- koko
On tuollaisiakin ovia.Kaikkia kokoja myös erikoismittoja ja malleja.Ota yhteyttä pellettimyyjä@suomi24.fi
- arde
Onko sp-osoite oikein ?
- pellemyyjä
arde kirjoitti:
Onko sp-osoite oikein ?
Ei kun rfc822 ei hyväksy ä:tä osoitteeseen.
- eräs toinen puuseppä
muuttamalla uusista laakaovista , ei ole kovin vaikeaa , eikä maksa paljoa lisää kun sen tekee. Reilun tunnin homma maalaus
- arde
Tarkoitatko,että voipi kaventaa saranapuolelta ?
- eräs toinen puuseppä
arde kirjoitti:
Tarkoitatko,että voipi kaventaa saranapuolelta ?
Niitä voi kaventaa saranapuolelta , mutta mieluimmin lukon puolelta. Kannattaa valita aihioksi sen verran leveä ovi että kahvan reiät poistuvat kokonaan kavennettaessa. Sisäpahvia hiukan poistetaan ja sinne ovipahvien väliin laitetaan rima joka on samalla asennuspohja lukkopesälle ja kahvan rei'ille.
Ammattimieheltä menee tähän noin tunti pari , jonka lisäksi tulee pohjan hionta ja uusi maalaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668