kännykkä tippui vessanpönttöön toimii mutta näyttö todella pimeä

paskasäkä

Eli puhelimeni (huawei u8860) tippui vessanpönttöön , pidin riiseissä pari vuorokautta... ja nyt se toimi . pystyy tehä samat asiat kuin ennenkin, mutta näytöstä joutuu tirkistelemään että näkisi edes vähän.. mitä teen ? onko akun vaihtaminen ( eli uutta ostamaan) mahdollisuus saada kirkkaus takaisin vai onko peli menetetty? eli uutta ostamaan kun rahaa taas saa... puhelin ehti olemaan alle puoli vuotta.. eli antakaa jotain vinkkejä miten sen saisi taas näkymään.. huoltoon en vie sillä viimeeksi kun puhelin kastui niin lähetti takaisin sen ei korjattuna ja 40 e piti maksaa turhasta lähettämisestä ( koska oma vika ja kastuneita puhelimia ei kuulemma korjaa)

7

276

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      peli on menetetty

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä se puhelin paskahuussissa tekee? Tekstistä sai sen vaikutelman, ettei ollut ensimmäinen pönttöön pudonnut luuri. Sinulle taitaisi olla sopiva puhelin sellainen kierrettävällä numerokiekolla varustettu. Sen pönttöön pudottaminen olisi jo taidetta, tuo Huawein pudottaminen on typeryyttä.

    • Anonyymi

      Peli ei sinne pudonnut vaan puhelin. Ulosteperäiset bakteerit syövät tosi nopeasti luurin virtapiirit pilalle vaikka kuinka kuivailisit vehettä. Puolen vuoden päästä sillä voi heitellä frisbeetä.

    • Anonyymi

      Höh!?

    • Anonyymi

      Tippui vai putosi kerralla?

      • Anonyymi

        Hatarat värkit voi kyllä mennä ihan tiputtelemallakin.


    • Anonyymi

      Olisit kuivannut hiustenkuivaajalla, sillä saa paaaljon nopeammin kuivaksi ja sen ansiosta on paremmat mahdollisuudet saada puhelin pelastettua.

      Oliko vedetty vessanpönttö vai tippuiko likaiseen veteen?

      Huawei U8860:ssa on TFT-näyttö eli se ei ole itsevalaisevat. Näyttäis siltä, että taustavalo on pimeänä tai himmeä. Mahdollista on saada se kuntoon, siellä voi olla likaa oikosulkemassa piiriä. Kokeile kuivata hiustenkuivaajalla eli lämmitä sillä muutaman kerran lämpimäksi, mutta ei kuitenkaan sormia polttavan kuumaksi. Välillä anna jäähtyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      3273
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1869
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      147
      1809
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      1694
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      77
      1594
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      341
      1520
    7. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      81
      1389
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1278
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1132
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1125
    Aihe