Syyllinen - syytön?

susmorsian ek.

Kunnia-asialtahan tuo taas tuntui amerikkalaisten meininki saada Bostonin räjäyttelijät kiinni.Siis jotkut edes kiinni, näyttääkseen, että näin sitä meillä. "Syylliset" kyllä löydetään, olivatpa he sitten syyllisiä tai eivät.

21

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaisu-liisa

      Olisitko itse sitten löytänyt paremmat syylliset, vai mitä tarkoitat?

      Surullinen asia, kertakaikkiaan. Surullista, mutta onko ihmisyys samanvertainen kaikkialla maailmalla.

      Aasiassa saa kuolla vaikka kuinkakin monta, tuskin mainitaan meidän uutisissammme.

    • susm.

      No enpä enempää pohdikaan asiaa, tuli vaan mätkäytettyä tuollainen ajatus.

    • jotakinpitisanoman

      Kun ei ollut nyt muuta mätkäytettävää.

    • mietteissäni

      Toinen syylliseksi leimattu ei pääse enää puloustautumaan ja toinenkin huonossa kunnossa.

    • Kurdin morsian siinä

      aivan syyttömännä vaik kurdimiehellä onki vaimo. hah hahDDDD

    • kyllä olivat oikeit-

      syyllisiä,




      mitä sysmorsio höpisee,
      etkö ole ,lukenu lehtiä, ne on vahvasti nähty sateliitti kuvista syylisiksi,
      toisella oli löydettäessä räjähde vyö mutta kuoli poliisin laukausten vaihtoon ,
      nuorempi yritti vielä paeta, mutta ilmeisesti huomattuaan turhaksi oli yrittäny itsemurhaa, on nyt sairaalassa, eikä voi ainkaa vielä puhu jos koskaan jos on ampunu itteään päähän,

    • Onhan tapauksia jossa syytön osapuoli onkin huomattu syylliseksi. Monisäikeinen myyräntyö ja valehtelu on tuottanut asianosaisen huomaamatta kyseisen vaihdoksen. Ottamatta kuitenkaan kantaa Bostonin vielä keskeneräisiin tutkimuksiin lausun näkemäni kokemuksen tai päinvastoin.

      • kaisu-liisa

        Kuinka monta ihmistä on tuomittu kuolemaan, kuinka moni on istunut loppuikänsä vankilassa, syyttömänä.
        Vasta muistaakseni Amerikassa paljastui, että eräskin mies oli ollut vankilassa 38 vuotta, ihan suotta, syyttömänä.
        Itse en ikinä hyväksy kuolemantuomiota.


    • yhteyksiä asialla
    • Mikä mahtaa olla vihan syy . Että nuoret miehet altistavat näin julmiin tekoihin oman ja muidenkin hengen

      Niin kuka tietää.

      Syy on Uskontojen Fanaattinen puolustaminen ja sota.jota sanotaan uskontojen sodaksi

      Mihinkä nämä uskovat Minkälainen on heidän Jumalansa

      Ihminenon julma eläin .ei ole mitään muuta eläinmaailmassa jotka surmaa samaa rotua ja ihmiset ihmistä säälimättä ketään.

      Nämä uskontojen johtajat olisi saatava saman pyöreän pöydän ääreen selvittään asioitaan - Siihen ei kellään näistä ole rohkeutta -- on tunnolla niinpaljon rikoksia ihmisyyttä vastaan.
      Johtajat tilille -- joitakin saadaan, ja tapetaakin , mutta pahuutta vaan riittää.

    • Matamimimmi

      Minäkin uskon, että syyllinen on "suurempi taho" kuin nämä veljekset. He tosin ovat vain tuhoisan julman toimenpiteen käytännössä toteuttajia.
      Eihän Kennedyn murhakaan ollut sillä selvä, että Lee Harvy Osvald pidätettiin, ja hänet ampui jokin vakavaa syöpäsairautta potenut henkilö. Jäljet häivytettiin.
      Nyt Amerikan kansaa rauhoitellaan, ulkonaliikkumiskielto ei ole campuksella enää voimassa. Näkymätön todellinen organisaattori on piilossa ja paossa. Pelkäämpä pahoin, että tämäkin pommimies eliminoidaan sairaalassa, ennenkuin hän pääse, tai pystyy puhumaan.

      • Näistä tsetseeniveljeksistä tulee mieleen syrjäytymisilmiö. Hekö olisivatkin vain isompien tahojen mukaanvetämiä palkkatappajia; saisivat ilman paljastumista jonkun hyvän työpaikan, rahaa tms.
        Kuin isossa huumebisneksessä - isoja tekijöitä ei saada kiinni koskaan

        Media osasi kuitenkin ilmaista traagisiin mittoihin kasvaneet tapahtumat koskettavasti; 70v vanha hyväntahtoinen rouva otti fiksuilta vaikuttaneet pojat vuokralaisikseen. Hän tuli huomaamaan, että hänen kattonsa alla nuo räjähteet kasattiin.
        Pojat olivat olleet USA:ssa lähes 10v. He menestyivät opiskeluissaan. Sitten lähdettiin tällaiseen mukaan...


    • surku suomellekki

      ERIARVOITAMINEN ja eriarvoisuus on kaiken pahan alku ja juuri, epäoikeudenmukaisuutta kokeneet valtavat ihmismassat alkaa muuttua levottomiksi,
      alkavat sotimaan ensin terroristi muotoisena sisällissotana,
      sitten laajenee maailma laajuiseksi uudeksi maailma sodaksi, kohta on kaikki kaikkia vastaan,
      tämä on mun ennustukseni nyky maailma politiikaan, ja sen seurauksiin.
      tämä EU myös muuttuu maanpääliseksi helvetin esikartanoksi,
      ei valtiot tule suvaitsemaan loputtomiin kiristystä ja pakko maksuja toisten kustannuksella,

      • sitroen.

        Näin käy ja se on just NWO:n käsikirjoituksen mukaista. Tämän pallon ihmisistä pitää hävittää 95 % ja mikä sen tehokkaampaa kuin kolmas maailmansota, ydinsaasteet, sään manipuloimisella ja keinottelulla aikaansaatu nälänhätä sekä uudet, laboratorioissa kehitetyt antibioottiresistentit taudit. Jäljelle on tarkoitus jäädä pieni eliitti jolla on kaikki ja joka on melkein kuolematonta sekä toinen, kehitteillä oleva ihmisrotu joka nöyrästi ja kuuliaisesti orjana palvelee tätä eliittiä. Keskiluokan hävitys on jo alkanut, samoin orjatyöhön totuttaminen (se 9 euron päiväpalkka...). Kaikki tämä on näitten illuminaattien ohjelmassa ja sekin löytyy netistä ja sitä toteutetaan koko ajan ja tehokkaasti. Tavoitteena on Pohjois-Korean kaltainen tyrannia koko maapallolle.


    • Kyllä vahvasti kuitenkin näyttää, että ovat ne syylliset.
      Mutta amerikkalaiseen tyyliin ovat kuulemma uskomassa, että ovat tsekkejä. Tetseenia tai Tsekki, samapa tuo, sieltä tuhansien kilometrien takaa tulleita maahanmuuttajia

      • Matamimimmi

        Emme tiedä, mutta Kennedyjen murhien takana saattaa olla CIA. Eivät nuo setä Samuelin pojat mitään puhtaita pulmusia ole.
        Amerikka on kaksinaismoralismin maa jos mikä.
        Kärsin koko sydämestni kaikkien kidutettujen ihmisten puolesta, eikä Amerilla ole sieltä lempeimmästä päästä, jos ihmisarvon loukkauksista puhtttaisiin.

        Miksi valtiovalta hyväksyy ihmisen kiduttamisen tunnustuksen saamiseksi?
        Sillä on jopa arvoa oikeudessa. "Syyllinen tunnusti".


    • turhaa tulitusta

      Tuntuu kyllä hurjalta tuo USA:n poliisin ampumisvimma.

      Kun on kyse pidätyksestä, epäiltyjen tai mikä muu pidätys tahansa, siellä kaikki paikalla olevat tarttuvat aseisiinsa ja tulos on ruumiita tai vammautuneita.

      Jos ampumiseen saisivat turvautua vain koulutetut tarkkaampujat jotka eivät tarkoituksellisesti halua tappaa, ja osaavat suunnata aseensa käsiin tai jalkoihin, olisi se armeliaampaa pidätetyille.

      Meillä eivät poliisit saa lupaa ampua silmittömästi ja siksi meillä harvemmin pidätettäessä tai kiinni otettaessa tulee ruumiita.

      Jokainen ammuttu uhri on turha, olkoon syyllinen tai syytön.

      • Plywood

        Todistajista on päästävä eroon. Ei totuutta saa päästää julki, ei aivan etene uuden maailmanjärjestyksen tyrannia vielä muuten. Kansa on saatava uskomaan uuden maailmanjärjestyksen paremmuus ja käytössä on kaikki Hollywoodin keinot ja kansahan on saatu vuosikymmenien opetuksella uskomaan, ettei muunlaista maailmaa olekaan kuin se, mitä Hollywoodista 24/365 ulostetaan.


      • notarri

        Odotellaan nyt rauhassa Bostonin tapahtumaketjun lopputulosta, mitkä olivat veljeksien todelliset päämäärät "terrorimaisessa" atakissa.

        Ei niitä veijareita saada kiinni kauniisti puhumalla, samalla tavalla heidän ampumisiin oli vastattava. Mietittään mieluummin ei ole syyllistä vaan ainostaan syyllisiä, mistä syyllisten alkulähde sitten löytyy, se varmasti selviää jatkotutkimuksissa.

        Ikävä kyllä, kiinni saadun veljeksen henkilökohtaisen ratkaisun yritys epäonnistui.


    • sieltäkin silmä näke

      OLKAA HYVÄ MIINUSTUS KIELLETTY AIHEETOMASTA


      anu-leena suomi24..-

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1839
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      18
      1147
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      99
      1135
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      992
    5. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      154
      869
    6. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      93
      859
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      54
      771
    8. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      764
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      56
      719
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      694
    Aihe