Jaa Voi pas***a näiden selainten kanssa IE 9 on joillain sivuilla hyvä, mutta takkuilee esim Tällä sivulla. Firefox 2.0.1 on todellakin hidas. Kotisivua kelaa jonkin aikaa ennen kuin päivittyy. Minkä selaimen laittais. Tai voiko noille edelle mainituille tehdä mitään säätöjä, että pelaisivat. Chrome on taas niin koruton, ja esim jos selaihistorian poistaa. Pitää vaikean kautta sekin tehdä. Firfoxista tykännyt, mutta tämä versio on todellakin syvältä!!!
Miten nämä selaimet sais toimimaan???
pekka 57
23162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Pale Moon, jos Firefoxista pitää.
Ne kannattaa ainakin päivittää uusimpiin versioihin. Kuten IE10 ja Firefox 20.
Firefox 2 on vanhentunut lähes 5v sitten. Laita ennemmin Firefox 17 ESR. Internet Explorerista versio 10 on nykyinen.
Joku sanoi joskus että IE 10 ei pelaa W7 home:ssa ???? Tai ei voi asentaa?
Kyllä toimii. Suomi24 sivustokin on korjattu niin että toimii ilman yhteensopivuusnäkymän käyttöä.
Hän sanoi väärin. IE10 toimii mainiosti Windows 7 Home Premium versiossa.
"Firefox 2.0.1 on todellakin hidas."
Olet juuttunut johonkin todella kaukaiseen muinaisuuteen kun nyt on käytössä Firefox 20.0.
Siinä on aika monta versiota välissä...
Ihme että ei tule normaalipäivitysten mukana, elikkä lataan 10 version ja asennan päälle 9 version päälle?
IE10 tulee Windows updaten mukana mikäli päivitysten tulo on päällä.
Nim.
====== joskus tulee painovirhe paholaisia, mutta ei varmaan sulla, kun olet kaiken tietävä. Täällä onneksi paljon sellaisia auttajia, jotka ymmärtävät senkin (painovirheet) Sinulle se on varmaan tärkeämpää, kuin todella olla avuksi! Versio oli 20.0.1 Anteeksi kamalasti!!! Jos tässä kirjoituksessa oli painovirheitä, niin korjaan senkin, jotta ymmärrät!
Minäkin arvaan: Piraatti-windows jossa ei ole automaattiset päivitykset päällä?
iiuihphui Arvasit väärin. Tähän mennessä on vielä varaa ollut ostaa aidot Windows käyttikset, ja näin tulee olemaan jatkossakin. Yhden koneen hinta on aina lompakossa!
Kannattaa ehkä kokeilla Firefoxin uudelleen asennusta, ja sitten adblocit ja flashblocit päälle, ainakin mulla Firefox toimii nopeasti.
"""iiuihphui Arvasit väärin. Tähän mennessä on vielä varaa ollut ostaa aidot Windows käyttikset, ja näin tulee olemaan jatkossakin. Yhden koneen hinta on aina lompakossa! """
Minulla on kahden koneen hinta lompakossa, silti en maksa Windowsista.
Osaan pitää ohjelmat päivitettyinä, eikä se ole edes rahasta kiinni.
Minulla on useamman talon hinta tilillä, ja silti en maksa Windowista.
Käytän virusvapaita ja automaattisesti päivittyviä, ilmaisia Linuxin distroja.
vapunen On kyllä automaattiset päivitykset päällä, jostain syystä ei vaan ole tullut päivitysten mukana. Asensin noin 3 kuukautta sitten tämän koneen, mutta eipä mitään Latasin ja asensin nyt IE 10:in Tämähän jopa tosiaan toimii näilläkin sivuilla, jota ei muut versiot ole tehnyt kai koskaan. Nyt olen tyytyväinen kiitos!
Päivityksiä kannattaa myös tarkistaa välillä manuaalisesti. Joskus nimittäin valinnaiset päivitykset jäävät asentamatta.
Joo näin on:) Olen kyllä tehnytkin niin, mutta tämä on jäänyt unholaan.
Tarkista nyt aluksi internetyhteyden toimivuus. Ei ole ihme jos tämä sivusto joskus takkuilee, vika ei ole selaimessa.
Tämän sivuston tökkiminen ei johdu nettiyhteydestä vaan Suomi24 sivustolla on ollut monia vuosia ongelmia.
internetyhteys on kyllä pelannut. On IE.ssä aina minusta ollut sanomista tietyillä sivuilla, että ei ole pelannut toivotulla tavalla. Tarkistin tuon toisen koneen. Siinä oli näköjään IE 10 Asentanut ihan muutama viikko sitten Tässä koneessa nyt on jokin käynyt että ei vain ole tullut päivitysten mukana?
Siinä on tullut jokin bugi mutta onneksi sait sen kumminkin asennettua.
Itse en ainakaan mtv 3 katsomoa ole saannut näkymään IE 10 versiolla. Herjaa vaan että asenna silverlight, ja se on kyllä asennettu?Tämä muistaakseni muissakin versioissa.