Ajattelin ostaa itselleni työautoksi (matkaa 3km) -85vm Micran. Autolla ajettu 128tkm. täyd huoltokirja, kahdet lähes uudet renkaat. Mitä kannattaa katsoa ? Pelleissä pientä kukkaa mutta ei pahoin. Katsastettu äskettäin. Hinta 200€. Onko paha ?
paljonko kannattaa maksaa?
4
551
Vastaukset
- Mikrobi
toimii, niin ei ole paha hinta. Renkaatkin jo maksaa.
Ja katsastettukin kerran on, niin kyllä sillä tuollaisen 3km kulkee. - käyttövarma
No etpä tuohon hintaan varmasti löydä parempaa värkkiä noin lyhyeen ajoon, jossa ei tarvitse ajatella juuri muuta kuin luotettavuutta.
Meillä ollut Micra vastaavanlaisessa ajossa 4 vuotta vaimolla ja on hyvä: toimii, lähtee käyntiin pakkasella ja lämpimällä, vie vähän bensaa (vaikka sillä on merkitystä vasta pitemmän päälle noin lyhyessä ajossa ja jos jotain vikaa tulee osat on halpoja ja helppoja korjata. Pellit taitaa olla se riskein kohta. - riimera
ei tod paha! käy heti pois!
- Jyan
Tuon matkan jo vois kävellä. Pyörälläkin siihen menee vajaa 15min.
Auto on halpa, mutta eihän ne kustannukset siihen lopu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1662597- 1612392
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552003Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181997Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."11685"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1931284Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2131046Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.342980