Kissarakkaat etsivät luovutusiässä olevaa kissanpentu narttua

ninaruotsala

Etsimme narttu kissanpentua rakastavaan kotiin. Luovutusikäinen otettaisiin eli 12vk:nen. Rakastamme eläimiä ja erityisesti kissoja. Kokemusta on kissoista. Asumme lohjalla ja tilaa olisi kissalle 3h k ja lasitettu parveke.. Voisi olla ihan maatiainen ei rotu kissaa välttämättä koska niin hintavia. Kissalle olisi valmiina jo pissa astia yms. Ottakaa yhteyttä jos haluatte pennuille uuden kodin.
yht.tiedot Nina Ruotsala 0465464944 tai [email protected] tai sit tämä suomi24.

4

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+9

      Ei kissoilla ole mitään yleistä 12 viikon luovutusikää.

    • itstwelveweeks

      Kylläpäs on! 12 viikkoa on ehdottomasti alaikäraja, jolloin pennun voi erottaa emostaan. Tutustu hei vähän kissatietouteen ennenkuin alat heitellä mielipiteitä!

      • 5+9

        Ei ole. Kissoilla ei ole mitään yleistä luovutusikää. 12 viikon tueksi ei ole mitään muuta kuin mutu-luulojen pohjalta sepitettyjä satuja.


    • vieroitus

      Meillä pennut luovutettu aina 10-12 viikkoisina. koska yleensä emä vierottaa pennut itsestään jo 10 viikon paikkeilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      45
      8930
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6448
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      86
      5976
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      125
      4643
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      161
      4498
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      78
      3096
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      166
      2250
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2138
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2076
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      49
      1861
    Aihe