Pitäiskö mun ostaa liivit ja minkä kokoiset ? Rinnan alta 68 cm ja päältä 78 cm .
Rintaliivit
Tyttö
11153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kannattaa ostaa! Katso vaikka wikipediasta laitat sinne rintaliivit nii sieltä näkyy ne koot yms. Muuta envoi oikee sanoo koska oon poika :D mut siis kannattaa ostaa!
Sun pitää ostaa rintaliivit. Sun koko on 60-65A tai B. Rintsikat pitää aina sovittaa. Ota ne, jotka istuvat päälläsi kuin hansikas.
Kivaa liivishoppailumatkaa!
Miltä itsestäsi tuntuu? Jos on ihan hyvä olla ilman rintaliivejä niin miksi ostaisit?
Komppaan 60C ~ 65B:tä. Ei sun oo pakko ostaa. Mie oo kaua aatellu et mie en voi olla ilma ku yöllä ku mul o 75D mut hyvi sitä on jo nelisen päivää pärjänny ilma :)
Mun tyttöystävällä on 80E kupin rinnat ja hän ei käytä ikinä kotona liivejä paitsi jos on vieraita käymässä. Eikä tietenkään nukkuessakaan pidä liivejä. Mä ainakin tykkään siitä että aina kun alkaa panettaa niin saa tissit helposti esille kun vaan riisuu paidan pois. Ja näyttäähän se tosi hyvältä kun tissit pullottaa paidan alla :)
hyvä fantasia, valtteri.
Joo, ei todellakaan ole pakko ostaa rintsikoita. Ainakin meidän luokan Jonnet vastustaa rankasti liivejä. Ne haluu nähdä kun tissit pomppii ja nännit nöpöttää trikoitten alta.
Jos nyt kuitwnkin meinaat ostaa, niin tee jätkien mieliksi älä ainakaan osta topattuja.
Vaan kun ei ole fantasia vaan totta. Aiemmin hän käytti väärää kokoa 85C (kun olisi pitänyt olla 80D), sitten e-pillerien käytön aloittamisen ja parin kilon painonnousun myötä kuppikoko kasvoi yhdellä koolla 80D:stä -> 80E:hen. Pistäkäähän reilusti miinuksia kun ihannoin täyteläisiä rintoja enkä jotain 95 ympäryksen A-kuppia.
komppaan eli olen samaa mieltä, pomppurinnat ovat kiihottavat ja ihanat
Smak sak! Sanoi koirakin, kun muniansa nuolaisi.
Sä tykkäät pulskemmasta ja rehevästä naisesta OK ja ennustan, et sun mimmi pulskistuu joka päivä lisää, mut ei haittaa, sähän tykkäät vaan enemmän.
Kysyitkö, et tykkäänkö 75A timmistä tytöstä?
TYKKÄÄN!
75A ei ole timmiä nähnytkään, kokeile 65G niin tiedät mitä on hoikka ja isorintainen tyttö.... Sellaisiakin on, Suomessa, ja vieläpä luomuna! :)))