Oliko joku tämän palstan kirjoittajista/lukijoista sunnuntaina Tapsa konsertissa Vähänkyrön kirkossa ? Jos sattui olemaan niin mikä oli meininki ? mitä lauluja Tapani konsertissa esitti ?
Alunperin suunnittelin meneväni konserttiin , mutta sitten tuli mukia matkaan ja jouduin perumaan hankkeeni. Se harmittaa koska tuo konsertti olisi houkutellut kovasti. Olen vimevuosina muutamia kertoja ollut Tapanin kirkkokonserteissa ja ne ovat olleet todella hyviä. Pidän mm. hänen Toivo Kuula ja Oskar Merikanto tulkinnoistaan suuresti.
Vähänkyrön konsertti ?
5
188
Vastaukset
- katjuli
Siis ei mukia matkaan vaan MUTKIA matkaan tietysti ;)
- Kuulemma keskeytetty
Konserttiahan mainostettiin nimellä " Vähämielinen konsertti Vähäkyrön kirkossa". En tiedä oliko markkinointitemppu liiankin onnistunut koska konserttiin meni noin kymmenen henkilöä, yksi jos toinen enemmän tai vähemmän vähämielisen näköisenä... Konsertissa kuultiin kuulemma ne iänikuiset kappaleet jotka ovat niin pölyttyneitä, että kirkkokansan valtasi kauhea pöly-yskäkohtaus ja konsertti jouduttiin keskeyttämään kun pelättiin, että ihmisiltä lentää keuhkot pilalle. Kirkon ilmapiiri oli kuulemma hämähäkinseittiä ja ikipölyä täynnä. Eli näin jälkeenpäin ajateltuna onneksi katjulille tuli muki matkaan ja iski armoton ryyppyputki. Säästyitpähän pölypunkeilta. Toisaalta tuo muki matkassa olisi ollut pelastus siellä pölyisessä tilaisuudessa: olisit kenties mukin sisällön avulla selvinnyt pöly-yskäkohtaukselta...?
Olipa typerä kirjoitus .Olisko kannattanut jättää väliin ja voisit mennä jonnekin vähämieliisten kokouksiin.
- katjuli
Joo, näköjään tältä palstalta ei saa asiallista vastausta. Sääli, että häiriköt ovat pilanneet mielenkiintoisen palstan.
- Nauretaan yhdessä!
katjuli kirjoitti:
Joo, näköjään tältä palstalta ei saa asiallista vastausta. Sääli, että häiriköt ovat pilanneet mielenkiintoisen palstan.
Tässä palstassa ei ole mitään muuta mielenkiintoista ollutkaan kuin seurata äärihihhulifänien äärilapsellisia keskusteluja ja keskustelunavauksia ja saada nauraa hohottaa niille. Ei Tsiisus sentään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1193984SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763305Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.671927SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2191381Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171292Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2261042Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49765- 62706
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20706Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6695