Hyttysiä Kemerissä?

Minna

Olemme menossa syyskuun lopulla Kemeriin. Onkohan siellä siihen vuodenaikaan niin paljon hyttysiä, että kannattaa ostaa sähkökäyttöinen hyttysmyrkytin? Siis voiko hotellihuoneen ikkunoita pitää muuten auki vai onko huone täynnä inisijöitä?

4

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuohari

      ainakaan viime lokakuun alkupuolella, vietimme siellä 2 viikkoa. Ikkunoita pystyi pitämään auki.

      • Minna

        Me majotumme Turkiz Aparti-hotelliin. Onko antaa vinkkejä hyvistä ruokapaikoista tai muista käymisen arvoisista paikoista?


      • tuija
        Minna kirjoitti:

        Me majotumme Turkiz Aparti-hotelliin. Onko antaa vinkkejä hyvistä ruokapaikoista tai muista käymisen arvoisista paikoista?

        Itse olimme elokuussa 2 viikkoa kemerissä,jo 5.kerta..
        Suosittelen hamametia(sauna)ja meriretket ovat tosi mukavia,saa aurinkoa ja näkee kauniita maisemia.Ruokapaikoista suosittelen La Lunaa.
        Mukavaa lomaa!!


      • Kuohari
        Minna kirjoitti:

        Me majotumme Turkiz Aparti-hotelliin. Onko antaa vinkkejä hyvistä ruokapaikoista tai muista käymisen arvoisista paikoista?

        joka on itse asiassa n. 17 km Kemerin kylästä Antalyaan päin. Kävimme vain yhtenä päivänä Kemerin keskustassa, totesimme että siellä oli kaikki ostokset kalliita (esim matot n. 5 x kalliimpia kuin Antalyassa) ja yhdessä ruokapaikassa yritettiin kusettaa... (pääruoka pullo paikallista viiniä kahdelle olisi maksanut yli 100 euroa!). Ostoksille kannattaa mennä Antalyaan. Pikkubussit eivät mene kaupunkiin saakka, pysäkki on kaupungin reunamilla josta matkaa pitää jatkaa vielä taksilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      436
      2917
    2. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      2696
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      66
      2003
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      336
      1532
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      183
      1423
    6. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      75
      1182
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      99
      1154
    8. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1077
    9. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1035
    10. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      109
      941
    Aihe