Ainakin teistä vanhimmat muistavat koulusta tai muuten näitä yleisesti käytettyjä sananlaskuja, joita vanhat viisaat ovat tehneet ja sitten ne ovat kulkeneet perimätietona.
Näistä erityisesti yksi on alkanut vaivaamaan minua:
SEURA TEKEE KALTAISEKSEEN!
Nyt kun olen jo vuosia tällä palstalla seurustellut hörhöjen ja vaihtoehtoilijoiden kanssa, niin olen huomannut itsessäni huolestuttavia ja ihmeellisiä piirteitä eli olen alkanut ymmärtämään hörhöjä ja vaihtoehtoilijoita ja mikä vielä pahempaa olen jo useita kertoja alkanut ajattelemaankin samalla tavalla kuin hörhöt ja vaihtoehtoilijat.
Jo monta kertaa minun on pitänyt pakottaa itseni, että olen voinut heitä haukkua, koska he tuntuvat niin sympaattisilta ja mukavilta.
Toisinaan olen jopa joutunut käyttämään itsehypnoosia, että olen voinut kirjoittaa näitä mollaustekstejä hörhöille ja vaihtoehtoilijoille.
Tämä on todella kammottavaa, enkä oikein tiedä kenenkä puoleen kääntyisin tässä ihmeellisessä vaivassani, sillä en todellakaan halua muuttua hörhöksi tai vaihtoehtoilijaksi, sillä olenhan aito, pesunkestävä skeptikko.
Onko nyt todella niin, että ainoa keino päästä tästä vaivasta on lopettaa tämä palstalle kirjoittelu??? Itse en muuta keinoa keksinyt!
Olisiko teillä jotain nerokkaita ideoita, sillä tämä palsta on minun henki ja elämä, koska minulla ei ole muuta elämää kuin tämä palsta ja olen palstalla uskollisesti 24/7, koska minulla eläkeläisenä on aikaa ja elämäni on täysin keskittynyt tähän palstaan ja muusta elämästä en niin välitä.
OLEN HUOLESTUNUT MIELENTERVEYDESTÄNI!
Aito Skeptikko
2
126
Vastaukset
- jo entinen
Kannattaa varata pari aikaa maallikkosuggerille. Keskitytte sellaisiin suggestioihin missä vahvistetaan sitä uskomusta että auktoriteetit ovat aina ehdottoman oikeassa eikä asiakkaalla/ potilaalla voi olla mitään käsitystä omasta hyvinvoinnistaan eikä siihen vaikuttavista asioista. Loppuun voi vielä laittaa suggestoin että Valvira kylla huomaa ja tietää kaiken joten voit nukkua yösi kaikessa rauhassa.
Eiköhän se siitä sitten taas lähde. - Tiet.
Ei maallikolle. Ne vie rahat ja antaa vain jotain pintaloitsua ja pistää luudalla lentämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510