Hei 4 Smile

Nostaisitko minulle kortteja parisuhteeseeni?
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tiedä, ootko ristiverinen nainen, mutta pikkusen oot ssiinä tapauksessa tyytymätön ollut, siihen että tilanne vaalean aikuisen miehen kanssa on ollu pikkusen vaiherikas. Sua on ahistanu, kun oot joutunu taiteilemaan asioittes kanssa jo aika pitkään.

Nyt
jokin viesti, jonka takia oot tuntenu epäonnistuneeks ittes ja se on jonni verran syöny voima varojasi. On sulle ehdoteltukin ties mitä, ehkä joku sun ystäväs, mutta sä oot ajatellu ettet halua sekaantua mihinkään, mikä nyt liittyy sydämen asioihin.

Tulee
täällä on joku menestynyt ristiverinen aikuinen mies, joka osaa hurmata naisia. Et voi sil mitään, että ajattelet häntä paljon ja vaivaa jonka oot nähny siihen, mikä liittyy tulevaisuuden suunnitelmiisi.
Päättäväisyyttä nyt tarvitaan, kun tulee kyse erosta. Täällä on myös aineelliset asiat. Sulla on kyllä kaikki mahdollisuudet onnistuakin, ettei niin käy, mutta riita on väistämätön ja sulta kysytään aika paljon että pysyt luottamaan.
Äkkiä ja yllättäen tulee jotakin, jonka takia kasaat hartioillesi paljon ja alat haaveilla jostain jutusta jonkun vaalean aikuisen miehen kanssa vain siksi, et vääntö on kovaa ja jatkuvasti saat selkääsi.
jotakin tulee vääjäämättä viestin muodossa ja toivosi herää henkiin. nää liittyy perheasioihin. jotain eri paikkakunnalta ja nyt on pidettävä jalat maassa, vaikka kuinka perhosia vatsassasi onkin.
Paljastuu jotain todella isoa ja sun pitää osata tehä ratkaisusi. tässä on mukana petollinen nainen. saat kuulla hänestä.
virkamies ja jotain dramatiikkaa. vähän vaikea juttu, mutta katso luottaen vain eteenpäin. tässä on myös vaalea nainen ja tosiasioitten hyväksyminen.
kohtalonpyörä raksuttaa ja muutoksia alkaa tulla. saat kotisi oikeinpäin ja vaikka tilanne on haastava, se tarjoaa myös uuden mahdollisuuden.
hilpein mielin taivaltasi kuljet ja aurinko paistaa. jossain pitkään jatkuneessa jutussa sun on kuitenkin aika vaikea sietää sitä että tunnet ittes epävarmaks.
uutisia, jotka tuovat tasapainoa ainaki rahasopimusasioissa.Jokin kutsu jonnekin, tiedä sit onko kyseessä uus työpaikka/ylennys vai mitä, mutta joka tapauksessa jokin ystäväsi on kaiken tän takana. Sun pitää vaan tehdä valinnat. Pelkäät vain että ehkä katuisit jotenkin sitä????

Äänestä
  • Oi, kiitos kovasti vastauksestasi :) Tuo petollinen nainen jäi mietityttämään...osaatko kertoa asiasta vielä jotain? Täytyy lukea vastauksesi vielä useampaan kertaan ajatuksella, jotta aukeaisi paremmin. Paljon sieltä jo poiminkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kevätkeijunen kirjoitti:

Nostaisitko minulle kortteja parisuhteeseeni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu