Jalkapalloa Torrevieja

Valenciano temporal

Tulemme Alicanteen toukokuuksi ja haluaisin tietään, onko Torreviejassa omia joukkueita ja missä ne pelaavat.

Elchen, Murcian ja Herculeksen Liga Adelante -otteluihin olisi mukava saada matkaseuraa, kun vaimoa jalkapallo ei kumma kyllä kiinnosta, mistähän niitä lippuja ovisi ostaa etukäteen vai onko niitä saatavissa helposti paikan päällä?

6

2850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 26-v

      Kävimme jokunen vuosi sitten katsomassa Torrevieja - Benidorm ottelun.
      2:n divisjoonan joukkueita.
      Jp-stadion näkyy kartassa. Kaupungista pohjoiseen.

      Tunnelma juuri sellainen kuin voi kuvitella. Minun silmiini se näytti jalkapallolta.
      Katsojia muutama tuhat. Liput sai paikan päältä.
      Tiristi-info tietää varmasti tämän hetken tilanteen.

      Jos olette siellä toukokuun ensimmäisellä täydellä viikolla niin älkää unohtako keskustan juhlaviikkoa!

    • Torresta lähtenyt

      On Torressa joukkue. Pelaa 3- divarissa Vicente Garcia stadionilla. Joukkueen omistaa engelsmannit. Tuulinen stadion joten vaatetta niskaan lämpimällä ilmallakin. Ei tarvi varata lippuja, luukulta saa. Ihan hyvää tasoa futis.

      • Torresta lähtenyt

        Niin ja lisään vielä, että kausi on lopuillaan. Voi olla, että pelit on ohi kun olette perillä.


    • Valenciano temporal

      http://www.futbolme.com/col/index_equipo.asp?id_equipo=528&modo_e=5&id_torneo=12

      Kiitos vastaajille, Näyttäisi FC Torreviejan viimeinen kotipeli olevan 12.5, joten ehdimme paikalle. Samaan aikaan näyttäisi tosin olevan Elchen kotipeli Barcelonan B-joukkuetta vastaan. Elche on tiukasti kiinni nousupaikassa La Ligaan, joten voi olla että tuo peli kiinnostaa enemmän, vaikka matkaa onkin vähän. Pääseekö TV:stä jollain paikallisjunalla tai bussilla Elcheen vai pitäköhän vuokrata auto?

      • 26-v

        Bussilla pääsee.

        Bussiasema on hieman sivussa joten taksi saattaa olla perillä tarpeen.
        En ole kylläkään paikantanut Elchen futisstadionia.


    • CF Elche

      Jos Elche voittaa tänään Barcelona B:n, nousu La Ligaan voi varmistua huomenna tai sunnuntaina. Tämän päivän peli näkyy onneksi TV Marcasta suorana klo 21.00.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      319
      12375
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      49
      3601
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      84
      3202
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      129
      2976
    5. 103
      2918
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      67
      2660
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2578
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      274
      2481
    9. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      2
      1527
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1518
    Aihe