Kiltti 4Smile

Kerrotko sinä minulle jotakin tulevasta? vaikka ihan tavallisesta elämästä?
kiitollisena luen rivejäsi.......

terveisiä!

2

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 Smile

      Hui kauheeta!
      Nyt tuli paineita.
      Mitäs jos mä en tiijä mittään?
      Oota.., pitää kerätä rohkeutta...

    • 4 Smile

      Huh..,

      Mennyt
      Pikkusen niinku ois kysynnä voimia, jonkun läheisesi suhteen, jonka takia oot oikeestaan tuntenut olevasi TÄYSIN KUUTAMOLLA. Täällä on 2 naista - vaalea ja tumma ja joku viesti joka on tullu.

      Nyt
      Pikkusen oot tyytymätön jonkun naisen suhteen, kun omasta mielestäsi vaadit aika päättäväisestikin sen, mikä sinulle kuuluu. Hirveesti viestejä ja ne koskettelee joitain rahasopimusasioita

      Tulee
      Täällä on ero, vaalea aikuinen mies, selkäänpuukotuksia. Hirveen inhottava tilanne ja sä kasaat koko telluksen painon hartioillesi. Sä ehkä ajattelit, että kaikki on hyvin mutta.....
      Joku ehdotus tulee sulle täysin puskista ja sä alat vaivata taikinaa oikein urakalla. Tää on joku vanha juttu ja siihen liittyy aineelliset asiat ja työ
      Nyt kannattais pitää kintut visusti maan kamaralla, kun joudut tekemään jonkun sortin ratkaisun, mitä tulee ristiveriseen vanhempaan mieheen. Sydämiä täällä sinkoilee ja oot tasapainoinen, mutta jotenkin tunnet et jäät paitsi jostakin, tai sit sulle ei ihan kaikkea kerrota..
      Vaikka sillattiis kaikki kunnossa onkin, jotakin vaikeaa aikaa käyt läpi ja osaat jo siihen varautua, että tappelu siitä saattaa syntyä. Tässä on joku vaalea aikuinen mies, hyvin lämminhenkinen sellainen, joka pikkusen keikuttaa venettä. Maailmalta kuulet tällaisesta miehestä.
      Joku petollinen nainen änkeää väliin ja saa pikkusen tasapainosi horjumaan ja ahdistut moisesta. Jotensakin tää koskettelee sun tulevaisuuden suunnitelmiasi ja sitä, että sun on hirveen vaikea hyväksyä sitä, mitä tulee ilmi.
      Luottamuksesi kuitenkin alkaa palautua, muttei ihan heti. Menestystä ja harmoniaa kotona, sillä muutosten tuulet tuovat mukanaan myös kepeän olon kotiasioihin.
      Kilpailu on kovaa ja jokin ehdotus sul heitetään kehiin ja tiedät kyllä että siinä voit onnistua, kohtalon pyörä raksuttaa omaa aikaansa ja sinun kannaltasi ihan hyvään suuntaan, siitä nyt vaan et mihinkään pääse ;)

      Olet täynnä toivoa, koti on oikeinpäin ja tunnet itsesi voittajaksi.Meren takaa tulee jotain, johon liittyy virkamies ja uusi mahdollisuus, vaan kovin oot skeptinen moisen suhteen.
      Jokin viesti myös, joka juur ehkä on vaikuttimena skeptisyyteesi. Susta tuntuu et sua revitään joka ilman suuntaan ja taiteile siinä sit kaikkien kuohujen keskellä - vieläpä silmät sidottuina! Jonkun ystäväsi suhteen tulee kuitenkin iso muutos ja sun on pakko vaan hyväksyä se - niin paljon kun se mieltäsi kaiveleekin..

      Nonnih.., annahan makosat naurut mulle ja sano, et päin pyllyä män ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      520
      1608
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1176
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      872
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      62
      871
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      847
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      776
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      76
      751
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      707
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      695
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      691
    Aihe