Tachaille 90 e / hlö?

parga

Raya Diversillä on nyt ennakkoalessa ensi talven sukellus- ja snorklausretket. Koh Tachain päiväretki (snorklausta) kustantaisi alen kanssa noin 90 e aikuinen. Paljonko olette maksaneet ko. retkestä muulle firmalle??

Ko. hinta on voimassa 12.5. asti ja maksut pitää suorittaa myös siihen mennessä.

5

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedoksi vaan

      Viime talvena joulukuussa Khao Lakin keskustassa matkatoimistot myivät tuota Tachain retkeä 2000 THB /aikuinen sisällsi snorklaus välineet ,lounaan ,välipalat sekä kaikki juomat päivän aikaan(ei olutta).Elikkä tuossa Ryan hinnassa on melkein puolet ylimääräistä,eikös tuo 2000THB ole nykyisellä kursilla noin 54 euroa kannattaa ottaa Sea starin reissu veneet uusia ja palvelu muutenkin erinomaista.Onkohan Raya lta valuutta vähissä kun tuommoisia tarjouksia tekee, ei mikään ihme koska ovat niin ylimielistä porukkaa,lisäksi mokasivatt itsensä muidenkin silmissä jotka ei ole niiden reissuilla ollet antoivat itsestään tolsiaankin oikean kuvan siinä paraatisi sarjasssaa olivat kyllä niin typerän ylimielisiä että sääliksi kävi.

      • parga

        Kiitos vastauksesta.

        Olimme kuluneena talvena Khao Lakissa myös, mutta kävimme vain Similanilla. Firma taisi olla juuri tuo Sea Star ja maksettiin muistaakseni 1700 THB/aikuinen.

        Meillä kyllä Rayasta pelkkää hyvää sanottavaa parin vuoden takaa Ao Nangista. Silloin halusimme suomenkielisen retken, kun oli lapsia mukana.

        Ehkäpä jätämme retken etukäteisvaraamisen väliin ja ostamme paikallisilta paikan päältä.


    • savilahti3

      sea wievin aulasta ostettuna vuosi sitten, 10200. sisälti 4 aikuista ja kaksi lasta. en kyllä jaksa muistaa firman nimeä mut ihan asiallinen retki. kolme hondan 250hv moottoria työnti eteenpäin ja ruuat tarjoiltiin saaressa. nii ja veneessä oli vettä ja limppaa tarjolla koko ajan.

      • savilahti3

        anteeks siis kolme aikuista.


    • thaimaanlainen

      Aikamoinen ylihinta, noh ymmärtäähän sen kun välistävetäjien täytyy saada omansa. Oikea hinta olisi ollut noin 5000b jos oisit ostanut reissun suoraan kadulta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe