Holiday Village Turkey Sarigerme

Masi6566

Onko kenelläkään kokemuksi? Brittien kertomuksia löytyy Trip adviseristä.
Onko kukaan suomalainen vieraillut hotellissa?

2

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muualle Turkkiin

      Hei,

      Brittien kertomuksista tulee ilmi tuo ilmastointi; niin kuin Finnmatkojen sivuilla sanotaan:
      Ilmastointi Kyllä

      - keskitetty ilmastointi Kyllä

      -
      - itsesäädettävä ilmastointi Ei

      -
      - toiminnassa (h) 08-00


      siis ilmastointi ei toimi yöllä... laitoin vielä kyselyä suoraan hotellille ja sieltä vahvistettiin tuo juttu. Luin englantilaisten kokemuksia hotellista, ainakin sviiteissä on 24h ilmastointi mutta monilla tavallisissa huoneissa asuneista oli ongelmia , kun ilmastointi ei toiminut yöllä. Näin ollen emme varanneet matkaa ko. hotelliin.

    • Sarigerme

      Olimme kesällä 2013 (heinäkuussa) kyseisessä hotellissa ja ei valittamista! Ilmastointi toimi aina kun kortti oli paikallaan. Huoneet ja koko hotelli tosi siistiä kaikkialla. Meillä oli normaali perhehuone (2 aikuista ja 2 teiniä) ja mahduttiin hyvin, se mitä huoneessa tuli oltua. Hotellialue on suuri sekä suuret allasalueet, tilavat ruokaravintolat. Ruoka oli hyvää, joskus jonoja, riippuu myös aika paljon mihin aikaan menee illalliselle. Musiikki allasalueella ehkä liiankin kovaäänistä, siihenkin tottuu. Ohjelma ja hotellivieraat brittipainotteista, todella vähän muun maalaisia eli se ehkä pieni miinus... Kävimme matkanjärjestäjän kilpikonnaretkellä ja se oli ihan ok, vuokrasimme myös auton päiväksi ja kävimme Ölundenitzissä Blue Lagoonissa ym.
      Sarigermen kylään hurautimme taksilla pari kertaa (voi kävelläkin, nyt oli vaan niin kuuma) siellä yksi pitkä katu josta kyllä löytyy matkamuistot yms. Merenranta hotellin kohdalla ihan hyvä, pääsee uimaan ja oleilemaan, siellä ei ole juurikaan mitään aktiviteetteja kun öisen rauhoitettu kilpikonnille... Kaiken kaikkiaan ihan loistava paikka viikon löhölomalle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      210
      3607
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      14
      3439
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      87
      2586
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      10
      2182
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      2097
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      10
      1914
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1163
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1160
    Aihe