Onelmani olisi se että olisi kesäloman alussa juhlat tulossa ja kaunis mekko jo hankittu. Mekko on vartalon mukainen joten kaikki vähänkin pulleamnat kohdat näkyy. Haluaisin siis näyttää mekossani kauniilta enkä sellaiselta joka olisi mekkoon väkisin ahdettu läski. Ogelma kohtia ovat (en nyt sanoisi suuret mutta kuitenkin hiukan näkyvät) jenkka kahvat ja miten sennyt selittäisi, siis sellainen alhaalla oleva läskimakkara siis näytän muuten laihalta mutta sitten vatsan alhaalle tulee sellainen makkara. Ne olisi hyvä saada pois ja päästä muutenkin rantakuntoon. Olen siis tyttö, n.150cm ja 47.2 kg (ikääni en nyt tässä näe tarpeelliseksi kertoa).
Kiitos kommentoijille!
Pitäisi mekkoon mahtua! Lue
5
254
Vastaukset 5
- tohtorijyyrgen
Jos joudut täällä kysymään neuvoa laihduttamiseen, niin voit kyllä unohtaa koko jutun.
Jyyrgen kuittaa - lifemocker
alat lenkkeilemään/kuntoilemaan ja syöt pienempiä annoksia ja terveellistä ruokaa.
ei ole rakettitiedettä Matasykkeinen liikunta ja oikeanlainen ruokavalio. Netistä löydät pilvinpimein hyviä ohjeita ja vinkkejä laihtumiseen.
- longline bras
Hommaa palleatuelliset rintaliivit. Jenkkakahvat lähtee heti ku puet ne päälles. Mun äiti osti mulle semmoset niis on 7-hakasta selköpuolella. Alus vähän vaikee pukee, ne antaa hyvän ryhdin ja niihin tottuu nopeeta ja pian et muunlaisia rintaliivejä haluakkaan. Koklaa!!
- kkkkko
En usko että tässä ajassa ehdit enää sen kummemmin vartaloasi muuttamaan. Niin kuin yläpuolella jo sanottiinkin, hyvä ruokavalio ja liikunta.
Osta vaikka sellaiset sukkahousut, joissa on paksumpi se yläosa, eli litistää vatsan. En muista merkkiä, mutta on olemassa sellaiset normaalit sukkahousut, jotka ovat hieman paksummat ja vetävät hieman sisään, näyttävät kuitenkin aivan normaaleilta sukkahousuilta ja myydään sukkahousujen kanssa samassa hyllyssä, ei niiden oikeasti muokkaavien alusvaatteiden kanssa.
Eikä kyseessä ole jenkkakahvat, jos tarkoitat, että napasi alapuolella on pömppis.
Jenkkakahvat ovat vyötärön/lantion sivuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371473- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi247714PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537