Troija kebab

Jaahas aikoinaan -90 luvulla kävin Troijassa syömässä oli kebeb hyvää mutta ei ollut enään annoskin oli ihan säälittävä onkohan tullut omistajan vaihdos koska
ei keban ollut sitä mitä aikoinaan oli tietääkö kukaan onko eri omistja kuin ennen
71702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo ei ole hääviä mutta kallista kylläkin on.

Äänestä

Vai että kebeb ei ollut hyvää, mitäs tämä kebeb oikein on?

Äänestä
  • Ei koske meikäläistä kun asuin vielä silloin maaseudulla Karstulassa, enkä ollut perinyt mitään.

    Äänestä

kebeb on entinen KEBAB, juntti

Äänestä

Onkos Turussa hyviä kebeb-ravintoloita?

Äänestä
  • Ei taida olla, tosin hyviä pizzeria-keban ravinteleita löytysis paljonki!

    Äänestä

Omistaja riehui kännissä paikan päällä viime perjantaiyönä, hyvää mainosta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takas turkuun kirjoitti:

Jaahas aikoinaan -90 luvulla kävin Troijassa syömässä oli kebeb hyvää mutta ei ollut enään annoskin oli ihan säälittävä onkohan tullut omistajan vaihdos koska
ei keban ollut sitä mitä aikoinaan oli tietääkö kukaan onko eri omistja kuin ennen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu