Mielipiteitä aserepuista

kuhtolerppa

Olisi tarkoitus hankkia syksyksi asereppu, mutta valikoimaa vaikuttaa olevan suhteellisen paljon tällä hetkellä. Tarkoitus olisi kantaa kivääriä repussa ja haulikko olisi käsissä ampumavalmiina pomppu lintuja varten. M&K:ssa oli viimesyksynä testissä reppuja, mutta siinnä ei huomioitu ampumista repun ollessa selässä. Hintaluokka saisi olla noin 100 euroa. Kommentteja otetaan mieluusti vastaan, varsinkin omista kokemuksista.

2

1382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfasfasdf

      Hieman tuon hintaluokan yli menee tuo eberlestocin reppu. Siihen saa lisävarusteena kantokootelon myös haulikolle eli siirtymätaipaleille voi kantaa sekä kivääri että haulikkoa selässä. Reppu on hyvin suuniteltu ja siihen saa jos mitä vesikassia ja lisä laukkuja. Repun tyhjäpaino on kyllä ihmettelyn aihe tosin selkään heitettynä on huomaamaton ja nopea tempaista ase selästä.

    • Jahtijussi hämeestä

      Mulla on Otso. Ihan asiallinen.Kunnon kangasta ja taskuja hyvin. Eikä sen aserepun tarkoitus ole olla mikään vetokotelo, vaan helpotusta kuljettamiseen. Aserepussa ase ei pidä olla ladattu, koska siinä piilee vahingolaukausriski. Ase kuljetetaan poikkeuksetta LATAAMATTOMANA siellä suojuksessa. Ei tule sitten salametsästyssyytettä jos sattuu talsimaan sellaisille maille, missä ei ole metsästysoikeutta.

      Tuo otso maksaa reilusti alle satasen.

      http://www.saastokarit.fi/tuotteet.html?id=25/1125

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3562
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2927
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2396
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2338
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2301
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2267
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2163
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2127
    9. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      116
      2078
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1984
    Aihe