Olisi tarkoitus hankkia syksyksi asereppu, mutta valikoimaa vaikuttaa olevan suhteellisen paljon tällä hetkellä. Tarkoitus olisi kantaa kivääriä repussa ja haulikko olisi käsissä ampumavalmiina pomppu lintuja varten. M&K:ssa oli viimesyksynä testissä reppuja, mutta siinnä ei huomioitu ampumista repun ollessa selässä. Hintaluokka saisi olla noin 100 euroa. Kommentteja otetaan mieluusti vastaan, varsinkin omista kokemuksista.
Mielipiteitä aserepuista
kuhtolerppa
21503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hieman tuon hintaluokan yli menee tuo eberlestocin reppu. Siihen saa lisävarusteena kantokootelon myös haulikolle eli siirtymätaipaleille voi kantaa sekä kivääri että haulikkoa selässä. Reppu on hyvin suuniteltu ja siihen saa jos mitä vesikassia ja lisä laukkuja. Repun tyhjäpaino on kyllä ihmettelyn aihe tosin selkään heitettynä on huomaamaton ja nopea tempaista ase selästä.
Mulla on Otso. Ihan asiallinen.Kunnon kangasta ja taskuja hyvin. Eikä sen aserepun tarkoitus ole olla mikään vetokotelo, vaan helpotusta kuljettamiseen. Aserepussa ase ei pidä olla ladattu, koska siinä piilee vahingolaukausriski. Ase kuljetetaan poikkeuksetta LATAAMATTOMANA siellä suojuksessa. Ei tule sitten salametsästyssyytettä jos sattuu talsimaan sellaisille maille, missä ei ole metsästysoikeutta.
Tuo otso maksaa reilusti alle satasen.
http://www.saastokarit.fi/tuotteet.html?id=25/1125