valkokultaiset/keltakultaiset

mimmu

Mikä liike myy valkokultaisia/keltakultaisia sormuksia missä olisi sinisafiireja?
Tahtoisin löytää sellaisen kauniin sinisafirin sormuksen. Kiitos vastanneille!

4

752

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • inna

      Safiiri on ihan yleinen kivi sormuksissa, ei niitä myydä missään tietyssä liikkeessä mistä sitten sellainen pitäisi mennä ostamaan, vaan ne kuuluvat valikoimiin siinä missä minkä tahansa muunkinlainen koru.

      Jos nyt sanon, että Länsikeskuksen Timanttiset-liikkeessä on, niin voi olla, että ei ole kun menet sellaista ostamaan, ja taas jossain toisessa paikkaa on, joka ei kuulu Timanttiset-liikeketjuun.

      Joten, viisainta olisi kierrellä katsomassa eri kultasepänliikkeissä, saa realistisen kuvan erilaisista sormuksista ja oin sitäpaitsi kivaa. Yksinkin voi mennä tai ystävättären kanssa jos miehestä homma tuntuu hössötykseltä.

      Sininen on lempivärini, ja vaikka safiiri on "halvempi" kuin perinteinen timantti, niin silti itsekkin haluaisin sormukseeni safiireja.

    • Mie

      En osaa sanoa paikkaa,mistä voisit löytää...
      Noh, itselläni kuitenkin on valkokultainen kihlasormus,jossa on sinisafiiri.. Monessakaan liikkeessä ei ollut sinisafiirilla varustettua valkokultaista sormusta, joka ei olisi ollut liian "vanhahtava" ja iso(haluan näet vihkisormuksenkin mahtumaan sormeeni).. Kannattavinta olisi teetättää mieleinen.. Mie ja kultini tympinnyttiin etsintään(muutamissa paikoissa olisi pitänyt olla,mutta kokoa ei löytynytkään) ja tepasteltiin kultasepän liikkeeseen, jossa myös oli se seppä omasta takaa ettei mihinkään indokiinaan lähetetty sormusta.. Noh,sain mieleiseni,yksinkertaisen ja kauniin sormuksen 250e ja olen iloinen.. Kolmen vuoden päästä teetättämään valkokultainen sormus jossa on sinisafiiri&pari pientä timanttia..;P

    • Muhveli

      Etsin itsekin sellaisia ja Helsingin liikkeet kierreltyäni voin sanoa, että löytyy melkein joka paikasta. Eri asia on, että ovat aika eri hintaisia (n. 200 eurosta 700 euroon) ja näköisiä. Riippuu, mitä etsii.

    • -minni-

      mieli sormukseni (tällä hetkellä) ;)

      Malli: Uno
      nro: 42
      materiaalit: valkokulta ja safiiri
      kivet: neliöhiont. safiiri 2,5x2,5 mm
      leveys: 5 mm

      hinta: 566,00 €
      www.aurifaber.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5152
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4597
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1362
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1330
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      991
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      865
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      823
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      789
    Aihe