Heippa, kirjoittelen hiki päässä gradua, jotta saisin sen palautettua kesäkuun tiedekuntaan. Käytännössä gradu täytyy olla kasassa 10.5.13. Onko muita samassa tilanteessa olevia? Olis mukava jakaa kokemuksia ja mahdollisesti saada lisämotivaatiota?
Mulla tosiaan tuo graduprojekti laahannu pitkään perässä. Nyt päätin sen sitten tehdä, mutta pelottaa, että aika käy vähiin. Päiviä lasken, kohta jo tunteja. Mutta tosiaan 50 sivua on tekstiä kasassa, analyysiosio on vielä kesken ja pohdinta samoin ohjaajan esittämät muutokset vielä teoriaosioon. Hommaa siis riittää.
Gradu kesäkuun tiedekuntaan, onko muita viime tipassa kirjottaji
tsemppitsemppi
2
204
Vastaukset
- tsemppitsemppi
Niin kuten huomaa, ensimmäinen vappuaatto, joka ei tunnu vappuaatolle :D. Gradun parissa siis menee nämäkin päivät, mutta johan tuota opiskelijavappua on tullut liian monta vuotta juhlittuakin.
- entinen tt
Mäkin tein vappuna graduani. Ihan vapaaehtoisesti, sillä kiire ei ole. Mielenkiintoinen aihe niin mikäs sitä tehdessä. Tosiaan minäkin olen jo kyllästynyt bileisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871704- 851212
- 1101113
- 67896
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33653