Heippa, kirjoittelen hiki päässä gradua, jotta saisin sen palautettua kesäkuun tiedekuntaan. Käytännössä gradu täytyy olla kasassa 10.5.13. Onko muita samassa tilanteessa olevia? Olis mukava jakaa kokemuksia ja mahdollisesti saada lisämotivaatiota?
Mulla tosiaan tuo graduprojekti laahannu pitkään perässä. Nyt päätin sen sitten tehdä, mutta pelottaa, että aika käy vähiin. Päiviä lasken, kohta jo tunteja. Mutta tosiaan 50 sivua on tekstiä kasassa, analyysiosio on vielä kesken ja pohdinta samoin ohjaajan esittämät muutokset vielä teoriaosioon. Hommaa siis riittää.
Gradu kesäkuun tiedekuntaan, onko muita viime tipassa kirjottaji
tsemppitsemppi
2
255
Vastaukset
- tsemppitsemppi
Niin kuten huomaa, ensimmäinen vappuaatto, joka ei tunnu vappuaatolle :D. Gradun parissa siis menee nämäkin päivät, mutta johan tuota opiskelijavappua on tullut liian monta vuotta juhlittuakin.
- entinen tt
Mäkin tein vappuna graduani. Ihan vapaaehtoisesti, sillä kiire ei ole. Mielenkiintoinen aihe niin mikäs sitä tehdessä. Tosiaan minäkin olen jo kyllästynyt bileisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741084
- 68984
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104938- 47932
- 51885
- 49694
- 31649
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536