Mistä löydän pääkaupungista liikkeen, jossa olisi normaali vartaloisille mummoille kauniita asusteita ylioppilasjuhliin. Mieluusti haluaisin saada vinkkejä.
Etsivä löytää
Lähiseudun asukas
2121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
...ja kolkuttavalle avataan kerrottiin ennen kraatarin mainoskyltissä Fleminginkadun varressa. Sieltä alantekijöiden följystä saa teettämällä mieleisensä vaatekappaleen.
Vapun alla kuuntelin juttua radiosta. Joku omalaatuinen viipurilaismies aatelismies kelpuutti ylleen vain käytettyjä vaatteita. Käsitin, että hän pyrki perustamaan Argentiinaan jonkun ihanneyhteiskunnan.
Stokkalla ja Sokoksella eniten ja onhan Kulluvissa ja Forumissakin vaatekauppoja ja sitten pikkuputiikit. Miksi pitäisi mummovaatteita ostaa, varsinkin kun on normaali vartalo ?