Apua auttakaa, mun peli ei halua tallentaa pelissä etenemistä vaan kaatuu aina kun toisen sukupolven vanhin on nuoriaikuinen mitä tehdä?!! En saa koskaa Legacyy tehtyy :( ja sitten toinen kysymys miten ladataan modthesimstä esim. ihoja ja mitä on ne korvaavat ihot mulla on Winrar purkuohjelma tai mikä onkaa mutta se aina valittaa että niitä tiedostoja ei löydy tai jotai ku yritän aukasta ja purkaa!! Kaikki ongelmat siis The sims 3
Kaksi kysymystä The sims 3
omfgbigproblem
283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oletko kokeillut tallentaa käyttäen "Tallenna nimellä..." vaihtoehtoa?
Ihoja on korvaavia sekä ei-korvaavia. Korvaavat ihot tekevät juuri mitä nimi sanoo, eli korvaavat täysin pelin oman, alkuperäisen ihon. Ei-korvaavat ihot puolestaan eivät tuota tee, vaan toimivat ainoastaan niillä simeillä joille sen olet laittanut siminluonnissa. Muut naapuruston simit säilyvät ennallaan.
Jos haluat ladata MTS2 sivustolta, niin sinun pitää rekisteröityä sinne ensin. Tämän jälkeen etsit haluamasi ladatun ja lataussivulla klikkaat sivun ylälaidassa olevaa valkoista laatikkoa jossa lukee "Download". Tällöin avautuu sivu jossa on latauslinkki. Kilkkaat tuota linkkiä ja lataus alkaa.
Itse en käytä WinRARia mutta voi olla mahdollista että tiedosto jota yrität aukaista on jo valmiksi package -muodossa tai Sims3Pack muodossa. Itse käytän IZArc -ohjelmaa.
Ai niin... Ja muista, että korvaavia ihoja voi olla pelissä kerrallaan vain ja ainoastaan yksi. Kahden eri tekijän ihoa ei saa laittaa yhtä aikaa peliin. Sama koskee myös korvaavia silmiä, kulmakarvoja, partoja, meikkejä ja jne. Korvaavat tunnistaa aina sanasta "Default".
Ei-korvaavia (Non-default) ihoja, ym. voi puolestaan olla enemmänkin.