sää toikokuu

Viikon päästä olisi lähtö joko alanyan säät alkaa olla lämpimät ei nyt kauhen helle mutta lämmin kiitos
5279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

30 astetta päivällä, 20 yöllä. Riittääkö? :)

Äänestä

Nyt ei riitä, tällä hetkellä ihan tolkuttoman kuuuuumaaaaa. Päivällä reilusti yli 30, jopa 35. Yölläkin jo 25.

Äänestä

Lähtö 19.5. ja säätiedotus näyttää koko viikolle vesisateita ja ukkoskuuroja. Terve!

Äänestä
  • Ei kannata vielä katsella niitä ennusteita. Alanyan ennusteet näyttävät usein sadetta jos katsoo yli viikon päähän, mutta harvemmin sitä sadetta oikeasti tulee.

    Äänestä

Nyt ainakin lämmintä piisaa jo hyvin kesäisesti. Yli 40c menee auringossa rikki. Ei tarvitse enää kuvitella kävelevänsä pitkiä matkoja päiväseltään. Illalla jo lämmin. Ei tarvitse takkia ulkona istuessa.

Siltikin voi vielä tulla viileämpi ajanjakso .Kuitenkin on vasta kevät. Sadepilvet voivat jäädä vuoristoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bbb kirjoitti:

Viikon päästä olisi lähtö joko alanyan säät alkaa olla lämpimät ei nyt kauhen helle mutta lämmin kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu