Eli oon tuntenu yhen pojan kohta vuoden ja se on aika ujo ja nii ja ennen jouluu se myönsi mulle et vois tulla mun kaa ulos ku se oli eka kysyny et olinko kylällä jne. Tyhmä juttu onki että ei olla puhuttu pitkään aikaan, poika ei aloita keskusteluita ja on aika hiljainen, vaikuttaa ujolta. Mutta kun jutellaan niin se käyttää hymiöitä ja kysyy kuulumisia yms. Miten viittisin alkaa jutella pojalle ku en haluu olla tyrkyttääs itteeni tai alottaa joka keskustelua..? Ja yhdes vaihees ku ei oltu juteltu yli kuukauteen nii pistin viestiä ja kysyin että ollaanko viä kavereita ja poika myönsi. Eikä olla siis koskaan puhuttu kasvotusten tai oltu ulkona yhdessä.. :( en halua tänne lifemockerin enkä muidenkaan vittuiluja vaan asiallista kommenttia miten viittisin alkaa jutella pojalle. Tiedän et vaikutan tyhmältä ja avuttomalta niin sori
heelppii
qwrruioågf
374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No, itse olen ujompi tapaus jos en kunnolla tunne henkilöä, ja etenkin jos olen ihastunut häneen. Yhes vaihees ku luin näit keskusteluja nii jokases kehotettii käyttää hymiöitä, ehkä se on niist lukenu/jostai muualta. Jotku tosin käyttää niit hymiöit muuteki iha normaalisti.
Tähä alkuun sun on ainakin niit keskustelui alotettava, yritä keksii joku mitä kysyt siltä tai jotain.
Itellä ainakin aika paljo laskee se ujous ja jännitys ku tiiän mistä joku tykkää ja vitsailu on toine mikä saa rentoutumaan. Nauru on aina mukavaa, kunha se ei ole pilkkanaurua :l
Puhu rennosti (faces tai joteki muuten), vitsaile jne.
Itte en kyl osaa antaa minkäänlaista neuvoo et mite siit mentäis etiäpäin. Itse en vihjailusta tajuaisi, miettisin vain pääni puhki oliko se tarkoituksellista vihjailua, mitä teen!? ja sitte taas ihan suora kysymys saisi minut epäilemään ansaa.
Yritäs nyt ensalkuu sitte vaikka puhua sille.
Onnea sinulle
ei kannata alkaa yksipuoleisiin suhteisiin (edes kaverisuhteisiin). kyllä se kiinnostus ja yhteydenotot pitää olla molemminpuolisia jos haluaa yhtään mitään saada aikaan toisen ihmisen kanssa!
En ole oikein varma ymmärsinkö viestiäsi oikein. :D Muttä mitäpä jos kysyisit, haluaisiko poika lähteä sun kanssa vaikka lenkille tai safkaamaan tms.
Ei kannata mennä ihan joka kerta juttelemaan kun huomaat että poika on koneella. En usko että häntä ahdistat mitenkään, kyllä huomaisit vastauksista jos poikaa ei yhtään kiinnostaisi jutella kanssasi.