Joskus aikoinaan tämä palsta oli tärkeä monelle syöpää sairastavale ihmisille,he kirjoittivat ja kertoivat kuinka he voivat,mitä heidän elämässä tapahtui,miten hoidot meni,ja miten heidän läheiset olivat asiaan suhtautuneet.Syöpäpotilaat kannustivat ja tukivat toisaaan,ja se oli monelle hyvinkin tärkeää,toisille ehkä ainut lähde muihin syöpään sairastaviin.Kunnes eräänä päivänä heitä alettiin nimittelemään ja heitä kohtaan tehtiin ilkeitä kirjoituksia,kaikesta epäiltiin ja siitä sai niskaansa ties mitä.Nimiä joita ei edes käytetä normaalissa elämässä.Ei sellaista kestä edes terve ihminen,niin miten syöpäsairas joka sai kovia hoitoja ja mitä ne toivot tullessaan.
Tsemmpiä ja paljon suuret halit teille kaikille jotka olitte mukana!
Oikein ja väärin?!
10
195
Vastaukset
- Upuupiduu
Vio hellanlettas sentään :))))))))))))
- Älymoilanem
Etkö osaa muuta kuin pilkata Lusiina
- ex syöpäpotilas
Sitä aikaa muistelen, löysin nämä ihmiset täältä,kiitos heidän,että auttoivat jaksamaan.
Tsemppiä ja halit! - -ra
ex syöpäpotilas kirjoitti:
Sitä aikaa muistelen, löysin nämä ihmiset täältä,kiitos heidän,että auttoivat jaksamaan.
Tsemppiä ja halit!Samaa mieltä.Heistä tuli ystäviä ja tuki monella jotta jaksaisi hoidot käydä läpi.Ilkeyksien jälkeen eivät "vanhat" viitsi kirjoitella.Jäi kaipaamaan mitä heille nyt kuuluu ?
- Lusiina
-ra kirjoitti:
Samaa mieltä.Heistä tuli ystäviä ja tuki monella jotta jaksaisi hoidot käydä läpi.Ilkeyksien jälkeen eivät "vanhat" viitsi kirjoitella.Jäi kaipaamaan mitä heille nyt kuuluu ?
Ystävät ovat arvossa arvaamattomassa myös vertaistuessa.
Millainen ystävä on ystävä vain palstalla? Hylkää sitten kun "ei enää viitsi kirjoitella"?
Heitän vaan tämän kysymyksen ilmaan ilman mitään sen kummempia arvolatauksia........................ - Rumaa valhedel
Lusiina kirjoitti:
Ystävät ovat arvossa arvaamattomassa myös vertaistuessa.
Millainen ystävä on ystävä vain palstalla? Hylkää sitten kun "ei enää viitsi kirjoitella"?
Heitän vaan tämän kysymyksen ilmaan ilman mitään sen kummempia arvolatauksia........................Ei hylkää,ei ainakaan meitä,jotka ahkerasti kirjoitetaan,mutta ei tällä palstalla,kirjoitella voi eri tavoin,eikä ole vaaraa että saa näitä erilasia nimiä,mitä yksi täälä ahkerasti jakelee.....on varamsti ne itse saanut usein itse kuulla itsestään,ja jakaa niitä nyt syöpääsairastaville,palsta on kyllä täysin väärä....on rumaa kiusata syöpäpotilaita ja valehdella,eikös vaan?
- Lusiina
Rumaa valhedel kirjoitti:
Ei hylkää,ei ainakaan meitä,jotka ahkerasti kirjoitetaan,mutta ei tällä palstalla,kirjoitella voi eri tavoin,eikä ole vaaraa että saa näitä erilasia nimiä,mitä yksi täälä ahkerasti jakelee.....on varamsti ne itse saanut usein itse kuulla itsestään,ja jakaa niitä nyt syöpääsairastaville,palsta on kyllä täysin väärä....on rumaa kiusata syöpäpotilaita ja valehdella,eikös vaan?
"on rumaa kiusata syöpäpotilaita ja valehdella,eikös vaan?"
Juu, tuo on ihan totta, olemme siitä samaa mieltä. - Sonta alko haisoon
Lusiina kirjoitti:
"on rumaa kiusata syöpäpotilaita ja valehdella,eikös vaan?"
Juu, tuo on ihan totta, olemme siitä samaa mieltä.Miks pitää joka ketjuun alkaa tappeleen,jätä nyt HETI meiät syöpää sairastavat RAUHAAN,mikset mee terveiden ihmiste palstoille RIITELEEN? Ookkona sielä aina se turpis saava ja siks....haiskahtaa paahasti taas....
- Lusiina
Sonta alko haisoon kirjoitti:
Miks pitää joka ketjuun alkaa tappeleen,jätä nyt HETI meiät syöpää sairastavat RAUHAAN,mikset mee terveiden ihmiste palstoille RIITELEEN? Ookkona sielä aina se turpis saava ja siks....haiskahtaa paahasti taas....
No turpiin en kyllä saa millään muulla palstalla. Sinä et liene kovin sairas olla korkoituksistasi päätellen.todellinen sairas ei jaksa ilkeillä ja tapella.
- -ra
Hoitojen jälkeen hammas ongelmia on riittänyt.Tänään poistettiin viisaudenhammas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2331789- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad49917- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 37715
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23692Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627